Gm. Radecznica: W Mokremplipiu uczcili Niepodległą

  • 20.11.2018, 17:00
  • bn
Gm. Radecznica: W Mokremplipiu uczcili Niepodległą Fot. UG Radecznica
W miejscowości Mokrelipie (gm. Radecznica) odsłonięto pomnik, który upamiętnia stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Powstał on z inicjatywy ks. Jarosława Nowaka, proboszcza parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego oraz członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego "Mokrelipie".

Pomnik odsłonięto 8 listopada. Został on poświęcony – jak czytamy w opisie: "Pamięci męczeństwa i czynu narodu w walce o wiarę, honor, wolność, niepodległość, integralność ziem polskich i prawa człowieka". Jest to pokaźny postument zwieńczony kolumną (jakby złamaną), na której zamieszczono płaskorzeźbę orła w koronie. 

W ceremonii odsłonięcia pomnika uczestniczył Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, Jerzy Chróścikowski, senator RP, Marcin Krzysztofik, dyrektor lubelskiego oddziału IPN oraz m.in. miejscowi samorządowcy i działacze społeczni. W ramach uroczystości odbyła się także msza w intencji Ojczyzny oraz akademia w wykonaniu dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe