Zamość: Mistrzostwa Polski Bocci 2018 (ZDJĘCIA)

  • 18.11.2018, 11:03 (aktualizacja 18.11.2018, 12:05)
  • ak
Zamość: Mistrzostwa Polski Bocci 2018 (ZDJĘCIA) Fot. A. Szewc
Impreza formalnie zaczęła się w piątek (16 listopada), rozgrywki trwały też w sobotę, a dzisiaj (niedziela, 18 listopada) przed południem hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu przeprowadzono finały Mistrzostw Polski Boccia 2018. Imprezę zorganizował Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych "Krok za Krokiem".

Na mistrzostwa przyjechali niepełnosprawni sportowcy z całej Polski, m.in. z Zielonej Góry, Gdańska, Poznania, Lublina. Nie zabrakło też reprezentacji gospodarzy. Pierwszego dnia mistrzostw odbyły się rozgrywki zamojskiej ligi bocci, a wczoraj i dzisiaj rywalizowano już w ramach mistrzostw Polski.

 

Boccia jest dyscypliną paraolimpijską adaptowaną dla osób z niepełnosprawnością, głównie z porażeniem mózgowym. Każdy gracz otrzymuje sześć bil i rzuca nimi w kierunku linii znacznikowej. Im bliżej niej kula się znajdzie, tym więcej punktów dla zawodnika.

Wkrótce na łamach Kroniki Tygodnia, która jest jednym z patronów medialnych wydarzenia, ukaże się reportaż o zorganizowanych w Zamościu mistrzostwach.

ak

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe