Zamość: Weź pieniądze, załóż firmę. PUP czeka na wnioski

  • 18.11.2018, 12:30 (aktualizacja 19.11.2018, 17:00)
  • ak
Zamość: Weź pieniądze, załóż firmę. PUP czeka na wnioski Fot. pixabay.com
306 tys. złotych ma do rozdysponowania Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu. Pieniądze można otrzymać na założenie własnej firmy.

Przyjmowanie wniosków od dotację rozpoczęło się w czwartek 15 listopada i potrwa tydzień, do 23 listopada. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej w połowie grudnia.

Bezrobotni mają szanse otrzymać bezzwrotną pożyczkę w wysokości do 18 tys. zł. Pieniądze pochodzą z trzech źródeł: Funduszu Pracy oraz rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kto może z tej oferty skorzystać?  Dotacje z Funduszu Pracy trafią do dwóch osób, które są bezrobotne lub też do absolwentów Centrów i Klubów Integracji Społecznej. Natomiast szóstka długotrwale bezrobotnych ma szanse na dotację z ministerialnej rezerwy. Pieniądze z EFS są przeznaczone na wsparcie 9 bezrobotnych w wieku do 29 lat, które nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym, a w okresie ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych.

Wnioski należy składać w sekretariacie PUP. Szczegółowe informacje w pokoju nr 19 lub pod telefonem 84 638 33 60 oraz na stronie internetowej zamosc.praca.gov.pl.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Darek
Darek 24.01.2019, 10:59
Trzeba składać wnioski, bo są to pieniądze, które na nas czekają. W moim przypadku pomocna była książka “Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę”.
Egon
Egon 18.11.2018, 14:52
Ciekawie jaki interes można zrobić za tak małą forsę . A może tak ci urzędniki z PUP w Zamościu zrobią sobie firmę i przestano żyć na koszt podatników .Przykład niech dadzą pierwsi .Długo nie poszaleją na tutejszym zadupiu .

Pozostałe