Gm. Zamość: Ścigali się dla Niepodległej w Skaraszowie (WYNIKI)

  • 16.11.2018, 07:00
  • ak
Gm. Zamość: Ścigali się dla Niepodległej w Skaraszowie (WYNIKI)
Ponad 350 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w Gminnych Biegach Przełajowych pod patronatem Wójta Gminy Zamość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zawody odbyły się w zeszły czwartek (8 listopada) na trasach w sołectwie Skaraszów.

Zanim zawodnicy stanęli na starcie, wspólnie odśpiewali hymn Polski. Później rozpoczęły się wyścigi.

Na dystansie 200 metrów biegali uczniowie klas pierwszych. Wśród dziewcząt wygrała Nadia Świszcz z Sitańca, a w grupie chłopców Filip Kolaja z tej samej miejscowości. O 100 metrów więcej mieli do pokonania drugoklasiści. Wygrali Wiktoria Jachymczyk z Pniówka i Oskar Łygas z Mokrego. Tak samo długo trasę przebiegli uczniowie klas trzecich. Najszybsi byli Natalia Tymura ze Żdanowa oraz Mateusz Cioś z Płoskiego.

Biegacze z klas IV, V, VI, VII i gimnazjaliści musieli już pokonać dystans 600 metrów.

Jako pierwsi wśród uczniów klas piątych na metę przybyli: Martyna Bździuch z Zawady i Marcel Gmitrzuk z Lipska. Taką samą trasę pokonywali piątoklasiści. Zwycięzcy to Emma Adamczuk z Mokrego oraz Jakub Zawadzki z Pniówka. W kategorii klas szóstych najszybsi byli Nikola Krzyżanowska z Białowoli i Igor Czyszkowski z Sitańca. Julia Ożga ze Żdanowa wygrała rywalizację siódmoklasistek, a w grupie ich rówieśników jako pierwszy na metę dotarł Mateusz Horodko ze Żdanowa. W kategorii ósmoklasistek triumfowała Dominika Ziemińska z Płoskiego, zaś w grupie chłopców Artur Krępiński z Pniówka.

Wśród gimnazjalistek najszybsza była Zuzanna Głowacka ze Żdanowa, a w grupie gimnazjalistów jej szkolny kolega Grzegorz Iwaniak.

W trakcie zawodów nagrodę za udzielenie koleżance pomocy na trasie wyróżnienie fair play otrzymała Milena Żołopa ze Żdanowa.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe