Tor kartingowy DS Speed

  • 13.11.2018, 23:36 (aktualizacja 14.11.2018, 00:24)
  • bw
Tor kartingowy DS Speed Tor kartingowy DS Speed - nominowany w kategorii Debiut Roku
Tor kartingowy DS Speed mieści się na ulicy Szczebrzeskiej 21 w Zamościu. Został otwarty 7 lipca 2017 roku, a od 27 sierpnia 2018 właścicielem toru jest Marek Kwieceń.

Do rozpoczęcia działalności skłoniła mnie wizyta na innym torze. Pomyślałem, że to świetny pomysł, który może dać innym sporo frajdy – przyznaje Marek Kwiecień, właściciel DS Speed.

Nad codzienną pracą toru czuwa Marek, właściciel toru, jego żona Iwona i Kuba, mechanik toru. Tor DS Speed dysponuje 12 szybkimi gokartami z silnikami Hondy. Miłośnicy kartingowych emocji mają do swojej dyspozycji: 7 gokartów 9-konnych, 4 gokarty 6,5-konne i 1 posiadający 4,5 KM. Przez cały tydzień tor odwiedzają mali zawodnicy, starsi, nawet dziadkowie z wnukami. Jedynym warunkiem jest wzrost powyżej 130 cm i chęć przeżycia niezapomnianych emocji. Maluchy poniżej 130 cm mogą pobawić się na specjalnie przygotowanym dla nich symulatorze jazdy i pograć w mini-hokeja. By emocje podczas jazdy były jeszcze większe, na głównej "prostej" toru zamontowano tunel, oświetlony ledami i laserami reagującymi na dźwięk.

Tor DS Speed posiada także rozbudowaną bazę. Do dyspozycji klientów toru na drugim piętrze jest także sala na urodziny czy rodzinne uroczystości do 30 osób. Najwięksi fani gokartowych emocji mogą także wyposażyć się w dedykowaną odzież sportową najlepszych marek jak Adidas czy Puma z logo i naszywkami toru DS Speed. Na torze nie brakuje sportowej rywalizacji.

Od sierpnia 2017 na torze DS Speed organizowana jest Zamojska Liga Kartingowa, podczas której kilkunastu zawodników w 10-miesięcznym sezonie walczy o znalezienie się w pierwsze 3. miejsca w końcowej klasyfikacji. Liga wystartowała w nowej, odświeżonej formule 9 listopada 2018. 12 zawodników z najlepszymi czasami poprzedniego sezonu stanęło do walki o zwycięstwo w półrocznym cyklu.
 

– Czeka nas jeszcze wiele wyzwań, cały czas się rozwijamy. Dlatego szczególnie osoby, które jeszcze nigdy nie miały okazji spróbować swoich sił w gokarcie zapraszamy na tor – zachęca Marek Kwiecień.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe