Trzeszczany: Wójt i parafia pod lupą śledczych

  • 13.11.2018, 05:42 (aktualizacja 13.11.2018, 05:44)
  • Mariusz Parol
Trzeszczany: Wójt i parafia pod lupą śledczych - To oszczerstwa i insynuacje - odpiera wójt gm. Trzeszczany, Stanisław Czarnota.
Prokuratura sprawdza, czy wójt gm. Trzeszczany przekroczył uprawnienia i polecił zakopać służbową koparką kościelne śmieci na parafialnej działce.

Tuż przed drugą turą wyborów samorządowych w Internecie opublikowano filmik, na którym pracownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Trzeszczanach zarzucił wójtowi tej gminy, że polecił mu zakopać parafialne śmieci na kościelnej działce przy pomocy służbowej koparki. – W dokumentach nie ma śladu tej pracy, zamiast zakopywania śmieci, jest równanie drogi – podkreśla operator koparki. – To insynuacje i oszczerstwa – odpiera wójt Stanisław Czarnota. Prokuratura w Hrubieszowie wyjaśnia, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień.

Ponad tydzień temu na portalu Patriot24.net opublikowano filmik, w którym pracownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Trzeszczanach zarzucił wójtowi tej gminy Stanisławowi Czarnocie, że nakazał mu, aby zakopać parafialne śmieci na przykościelnej działce. 

Operator koparki zapewnia, że wykonał te prace firmowym sprzętem. Nie pamięta jednak dokładnie, kiedy wójt wydał mu takie polecenie.  

 – Prawdopodobnie to było w sierpniu zeszłego roku. Zboże na polu było skoszone, pozostało ściernisko – relacjonuje Wiesław Księżuk. – Zostałem wezwany do gabinetu wójta, dostałem od niego polecenie, żeby pojechać do plebana. Zapytałem do którego, bo jest dwóch. Wójt dodał, że do tego z Trzeszczan. Pleban na miejscu miał mi pokazać co i jak – opowiada w filmiku.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Asia
Asia 13.11.2018, 23:07
Czytając tak niemerytoryczny artykuł zastanawiam się, jak nisko można upaść w polityce chcąc dojść do wladzy i w pseudo-dziennikarstwie...które napisze wszystko, choćby największe bzdury. Poziom artykułów zarówno w KT jak i patriot24 sięga dna a treści nawzajem się wykluczają. Szanowny Pan operator koparki nie pamięta ani daty ani tego co zakopał...hm może mu się śniło? A może we wspomnianym silosie od zawsze były odpady ulegające biodegradacji...czyli np. trawa i kwiaty z kościoła? ale już tego Pan nie powie bo chodzi o to żeby pozbyć się niewygodnych władz robiąc reportaż 2 dni przed wyborami.
Mówi się, że charakter człowieka poznaje się po tym, jak przegrywa...jak widać KWW kontrkandydata wciąż nie pogodził się z przegraną... ale czego wymagać i od kogo..? Radzę poczekać z osądami do wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie służby. A jak już chcecie szukać winnych... to odpowiedzcie sobie na pytanie kto napisał fałszywy donos do sanepidu, ktory bada prokuratura i kto podrobił podpisy? I co to za duchowny ktoremu policja zatrzymała komputery i drukarki? I z kim współpracuje z KWW przeciwnej frakcji żeby załatwić jednoczenie Księdza i Wójta? Oj... marni z Was detektywi. Nawiasem mówiąc... w sanepidzie kontrole nie wykazały nieprawidłowości. Ale żeby tego się dowiedzieć trzeba spytać u źródła...zamiast powtarzać glupoty... cóż... za wysokie to progi na dziennikarskie nogi.
Ps... Ciekawa jestem, czy po wyjaśnieniu sprawy tyle samo miejsca przeznaczycie na to by oddać dobre imię tym, których oczerniacie?
Mysz Kościelna
Mysz Kościelna 13.11.2018, 22:32
Krąży po wsi myśl taka, aby na Mikołaja wójtowi sutannę w podarku sprawić. Od niedawna rwie się wójt do kazania lub z ambony bajania, w Kościołach mówca z niego przedni, pleban za plebanem głos mu użycza, tylko czy oby dla niego takowa mównica? Propozycja moja jest taka, skoro wizja jego rozszerza krąg zza ołtarza, to niech sobie do seminarium wstąpi i robi za wikarego, bo śmiechu warta ta jego proklerykalna politologiczna poza. A może to trędy nowe w ojczyźnie wpychać się władzy na ołtarze za życia lub konkurencję biskupom robić? Wójcie zastanów się lepiej czy ci w sutannie nie byłoby do twarzy, łysinę masz, brzucha - sutanna w konfesjonale pasowała by tobie a i spowiednik z ciebie może być przedni. Same profity zaiste i dewotek bez liku przybędzie, będziesz kochany przez parafian wtedy i miłowany. Tylko teraz otrząśnij się chłopie, bo coś poparcie ci kruszy się a i mnie mdli słysząc jak plebanowi w kompetencje wchodzisz. Kościół to jedno a fotel wójta to drugie, rózgę ci dać mogę wójcie na Mikołaja a ludziska na sutannę zrzutę zrobią i możesz jak dla mnie już szykować się nawet do ZAKONU!
Heh.
Heh. 13.11.2018, 22:47
Naćpany??? Zmień leki i lekarza!!
poliglota
poliglota 13.11.2018, 20:16
Ortografia jest tu jakby tematem zastępczym.
Marian, tu jest jakby luksusowo - powiedziała pierwsza dama do ekscelencji
Stefan
Stefan 13.11.2018, 19:54
Partykuła "nie" z czasownikami pisana jest oddzielnie. A "przeglądnij" może i jest prawidłowo, ale brzmi dziwnie.
Stefan
Stefan 13.11.2018, 19:14
Do ???
Taki z Ciebie polonista, a w 3 zdaniach 3 błędy. Nie "przeglądnij" tylko przejrzyj, "niewiedzą" raczej powinno być oddzielnie "nie wiedzą ", a "wysłał by"powinno być razem "wysłałby". Hahahahah.
97.
97. 13.11.2018, 19:33
Ja tu widzę jeden błąd, jednak kup ten słownik jak ktoś ci radził ,niewiedzą pisze się razem, przejrzyj to też prawidłowe sformułowanie, jedyny błąd to rzeczywiście wysłał by osobno. Edytor tekstu trochę tu kuleje. Piszesz też przemówienia okolicznościowe na zamówienie?
kuku
kuku 13.11.2018, 19:21
Sprawdź Stefanie jak się to pisze i nie rób z siebie idioty.
kogel mogel
kogel mogel 13.11.2018, 16:07
Marian, tu jest jakby luksusowo
ranczo trzeszczańskie
ranczo trzeszczańskie 13.11.2018, 15:40
KLER tu rządzi a pajace z prokuratury mogą mu naskoczyć na rąbek sukienki .Wójt i pleban jedna ręka .
cwaniak
cwaniak 13.11.2018, 15:25
Kierownik pewnie z własnej inicjatywy wysłał koparkę a Anka sama wpadła na pomysł rozpisania karty na wyrównywanie drogi. Działali wspólnie i w porozumieniu ale teraz każdy będzie oskarżał drugiego
spec
spec 13.11.2018, 16:44
Winien jest ten, który zlecił tę robotę.
żona
żona 13.11.2018, 14:49
widać jaką linią idzie obrona, to nie ja to oni :-)
małolata
małolata 13.11.2018, 14:21
Do Elo.Sam kup slownik.Nadzór sprawuje się poprzez Radę Gmniny a Rada Gminy kontrolnie przez komisję rewizyjną .Wójt nie ma prawa ingerować osobiście w działaność jednostek samorządowych.Radzę zapoznać się z Ustawą o Samorządzie Gminnym.Wrabiacie wojta nieudolnie poprzez pracownika który łamał prawo.A swoją drogą czy zakład komunalny zatrudnia analfabetów?
???
??? 13.11.2018, 18:18
Widać że poprawne pisanie w ojczystym języku sprawia ci ogromną trudność, może zamiast tu pisać przeglądnij jeszcze raz zasady pisowni. Myślisz że wszyscy są głupi i niewiedzą że kierownik zakładu komunalnego wysłał by koparkę bez wiedzy wójta. Ile ty masz naprawdę lat że wierzysz w takie brednie
Fastryga
Fastryga 13.11.2018, 13:48
A żeby było śmieszniej, to czy aby ci śledczy to nie kolecie po fachu tamtego przewodniczącego rady gminy Pietnowskiego, któremu wójt na podateczek swojego czasu przymknął oczy, jakoś tak wted, kiedy sobie na łące prywatnie policjant rów wykopał? Kolesie dookoła na trzeszczańsko-hrubieszowskim wózku od dekad ręce myją, mydlą, męcą, księża, irzędnicy,prokuratorzy, sąd też wiele pozostawiają do życzenia w tym światku prawia a może bezprawia, do tego układu pleban dochodzi, oby tylko lupa tych śledczych dziury komu nie wypaliła, stosunkowo duża się wydaje, jeszcze może być z tego kupa smrodu !!
Fastryga
Fastryga 13.11.2018, 13:05
Wójt przecież sprawować musi nadzór i kontrolę między innymi nad Gminnym Zakładem Komunalnym, kopareczka przecież nie jest prywatna i ktoś musiał wydać najpierw polecenie operatorowi koparki, bo ten sam bez wątpienia nie odważyłby się zrobić plebanowi gminnym sprzętem tej czystki ze śmieciami. Waldek też nie głupi aby bez wiedzy wójta wysłać koparkę na plebanię, bo wie, że to prywatą zalatuje i można za to beknąć. To, że wójt wypiera się teraz, to mnie bardzo dziwi, śmieszne, że mógłby nie wiedzieć co i kiedy robi się w gminie kopareczką, z której zresztą sam przesiadł się na fotel wójta kilka lat temu. Podobno toczy się jakaś jeszcze inna sprawa w sądzie przeciwko niemu. Kiepsko coś mu idzie ten nadzór i kontrola, ja mu nie ufam, wstyd mi, że kiedyś wspierałem jego w pierwszych wyborach. Porażka wyborcza, bubel wyborczy. Teraz pruje się jego władza jak fastryga. Zobaczymy jeszcze wszyscy czy łga, czy prawdę mówi!
malolata
malolata 13.11.2018, 13:41
Wojt nie daje poleceń tylko kierownik zakładu komunalnego.Kto wygaduje takie durnoty to nie zna się na prawie.To tak jakby wojt przyszedl do szkoły i wydal polecenie sprzataczce.Od tego jest dyrektor czy kierownik jednostki terytorialnej.Prosze sprawdzic dzialalność zakładu komunalnego ,bo widać że pan operator uprawia samowolkę dzialność określa obieg dokumentów a nie pyskówka.jawnie widać jak chcą wrobić nieudolnie wójta.Jeżeli śmieci zostały zakopane to odpowiedzialnym jest ten co to zrobił i sam się przyznał.Jak za komuny sam na siebie doniósł.Komuna upadła ale nie wyszła z głowy operatora.
Aga.
Aga. 13.11.2018, 17:00
Ten operator "uprawiał samowolkę" też na kopareczce jeszcze u poprzedniego pracodawcy i dlatego wyleciał z tamtej roboty.
Dama.
Dama. 13.11.2018, 19:44
Aga ma rację. Ja też widziałam jak pan operator, jeszcze za czasów pracy u ana Malickiego , pomykał służbową kopareczką na "lewiznę".
Taki
Taki 13.11.2018, 20:02
I jeszcze bedac w podstawowce ukradl lizaka malej Zosi haha. Ludzie skonczcie te brednie pytanie brzmi czy smieci sa zakopane, a jesli tak to jasnym jest ze sam operator koparki bez polecenia tego nie zrobił. Czy wy staracie sie wmowic ze sam operator sobie pojechal gminna koparka bez wiedzy wojta?na teren parafii bez wiedzy ksiedza? kopal 6 godz smieci, a po wszystkim sam sobie wpisal 6 godz pracy na drodze gminnej tez bez wiedzy wojta?
kisiel
kisiel 13.11.2018, 18:28
Nie wiesz to lepiej nie pisz, bo tu akurat trafiłaś kulą w płot.
Aga
Aga 13.11.2018, 18:54
Wiem co piszę.
Elo.
Elo. 13.11.2018, 13:52
Małolata na początek kup słownik, tak jak napisał ktoś wcześniej kto sprawuje nadzór nad GZK wójt i wszystko na temat, komuny do tego nie mieszaj bo za komuny gminna koparka do księdza by nie pojechała.

Pozostałe