Rowerami nad nieliski zalew

  • 13.11.2018, 11:00
  • Bogdan Nowak
Rowerami nad nieliski zalew
Jest szansa, że dzięki remontom drogi i budowie ścieżki rowerowej liczba turystów w gminach Nielisz i Sułów wzrośnie.

Trwają roboty drogowe na drodze wojewódzkiej nr 837 z Sitańca do Nielisza. Gruntownie odnowiona zostanie nawierzchnia tego traktu. Obok powstaną także chodniki oraz ścieżka rowerowa. To dobra wiadomość dla mieszkańców Zamojszczyzny oraz turystów. Bo nad zalew w Nieliszu pojedziemy niebawem po nowiutkim asfalcie lub bezpieczną trasą rowerową.

Ten wielki, malowniczy zalew położony jest w gminie Nielisz i Sułów. Nie brakuje tam atrakcji. W 2014 r. nieliski samorząd wybudował nad tym zbiornikiem kąpielisko o nazwie "Moczydło". Inwestycja pochłonęła w sumie ponad 4 mln zł. Powstała m.in. przestronna plaża, molo oraz przystań dla łódek. W sąsiednim Kulikowie (gm. Sułów) wybudowano natomiast drewnianą wieżę obserwacyjną oraz wiaty, pod którymi mogą skryć się np. rowerzyści (przez Kulików przebiega popularny szlak "Green Velo"). Powstały też zadaszone miejsca, gdzie turyści gromadzą się przy ognisku lub grillu. 

Miejscowe władze przymierzają się także do budowy w sąsiedztwie prawie 300-metrowej plaży, dużego parkingu, molo oraz zaplecza sanitarnego z toaletami i prysznicem. Gmina stara się o dofinansowanie na ten cel. Oszacowano, że na tę inwestycję zostanie wydanych 1 mln 996 tys. zł (z czego wkład własny to ok. 648 tys. zł). Na razie nie wiadomo jeszcze czy te plany się powiodą. Wszyscy trzymają jednak w tej sprawie kciuki za miejscowy samorząd. 

Więcej o inwestycji w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość 1
Gość 1 15.11.2018, 22:40
Dla niektórych będzie to tylko tyle choćby inwestycje gminne powstawały tuż za oknem oni i tak pozostaną ślepi inni natomiast zauważą zaczynając od początku "tylko" renowacje placu centralnego w Nieliszu, nowo powstały orlik sportowy, halę sportową, plażę, gminny ośrodek kultury w Nieliszu, klub sportowy w Stawie Noakowskim, dom Ludowy w Zlojcu, budynek gospodarczy w Sredniem Duzem, remonty remizy m. in w Krzaku, Nawozie, Nieliszu, renowację placu przy kościele w Nieliszu, ratusz, plac zabaw przy zespole szkół w Nieliszu, remonty dróg i budowę nowych chodników i wiele innych bo ciężko tak liczne inwestycje wypisać.
Mieszkanka
Mieszkanka 14.11.2018, 15:39
Tylko plażę? A ogromna hala sportowa rozumiem jest niewidoczna?
Gość
Gość 14.11.2018, 18:52
Przez 12 lat kadencji? Tylko tyle?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.11.2018, 09:22
I niech ktoś powie że Wal zły.
Gość
Gość 14.11.2018, 15:07
Dobry tez nie jest. Bo tylko plażę zrobił to wielki mi wyczyn, powinna juz byc dawno temu. A poza tym wszystko robił tylko przed wybotami zamiast w ciągłości.

Pozostałe