Gm. Zamość: W Zawadzie poleje się krew. Na 100-lecie niepodległości

  • 12.11.2018, 06:08 (aktualizacja 12.11.2018, 06:59)
  • ak
Gm. Zamość: W Zawadzie poleje się krew. Na 100-lecie niepodległości Fot. pixabay.com
11 listopada minął, ale świętowanie polskiej niepodległości trwa. W nadchodzącą niedzielę (18 listopada) z tej właśnie okazji zorganizowana zostanie otwarta akcja zbiórki krwi.

Przedsięwzięcie odbywać się będzie pod hasłem "100 litrów niepodległej krwi". Akcja w świetlicy wiejskiej w Zawadzie ma się rozpocząć o godz. 8.30 i potrwać do 14.30.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji, m.in. konkursy, quizy, wystawę fotografii i kącik animacyjny, w którym czas spędzą dzieci, podczas gdy dorośli oddawać będą krew. Ponadto każdy krwiodawca otrzyma zestaw gadżetów, ciepły posiłek regeneracyjny i niepodległościowy deser. 

Organizatorzy planują też rozlosowanie nagród. Do wygrania będą m.in. świąteczne drzewka, kosmetyki firmy BELL, karnet na tor kartongowy, pizzę, zestawy kebabowe i obiadowe.

Akcja odbywa się pod patronatem wójta gminy Zamość, a organizują ją: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość i Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s Wysokiem, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+,,Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką w Zawadzie , sołtys wsi Zawada oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Zawadzie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe