Zamość: ''Literacki szlak przedwojennego Zamościa''. Wyjątkowa wystawa otwarta! (ZDJĘCIA)

  • 10.11.2018, 18:22
  • bw
Zamość: ''Literacki szlak przedwojennego Zamościa''. Wyjątkowa wystawa otwarta! (ZDJĘCIA) bw
Wczoraj (9 listopada) o godzinie 16:00 na korytarzu kamienicy przy ulicy Staszica w Zamościu otwarto wyjątkową wystawę. Adam Gąsianowski z zamojskiego Muzeum Fotografii zaprezentował unikatowe, dotąd niepublikowane zdjęcia przedwojennego Zamościa.
"Literacki szlak przedwojennego Zamościa" – to tytuł wystawy, która w piątek (9 listopada) została otwarta w korytarzu kamienicy przy ul. Staszica w Zamościu. Organizatorami przedsięwzięcia są: Zamojski Dom Kultury oraz miejscowe Muzeum Fotografii.
 
Podczas wystawy otwartej w korytarzu ulicy Staszica, przed wejściem do Muzeum Fotografii zaprezentowano unikatowe zbiory - jak dotąd niepublikowane zdjęcia Leśmiana, reprinty dokumentów, zdjęcia przedwojennego Zamościa. Zdjęcia prezentowane na ekspozycji pochodzą ze zbiorów Adama Gąsianowskiego, zamojskiego fotografa, wydawcy oraz naszego redakcyjnego kolegi. Będzie można tam zobaczyć unikalne, nigdy dotąd niepublikowane zdjęcia wykonane przez Bronisławę Ułasewicz. 
 
- To wyjątkowa wystawa. Udało nam się pozyskać, niemal cudem, zdjęcia Leśmiana i fotografie Zamościa autorstwa Bronisławy Ułasiewicz. Widzimy na nich budynki, miejsca i ludzi ważnych dla naszego miasta. Podczas prac nad kościołem Franciszkanów dokonaliśmy też ciekawego odkrycia: jak się okazało, w jednej z kasetek schowanych w murach kościoła znajdują się oryginalne dokumenty, podpisane przez Bolesława Lesmana (Leśmiana).
 
Jak zapowiedział Adam Gąsianowski, wystawa unikatowych zdjęć otwarta będzie jeszcze przez rok.
bw

Zdjęcia (16)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe