Zamość: ''Wolność nasza'' w ZDK

  • 9.11.2018, 20:56 (aktualizacja 10.11.2018 06:22)
  • Bartłomiej Wojnarowski
Zamość: ''Wolność nasza'' w ZDK bw
To była uczta dla oka i dla ucha. Dziś (9 listopada) w Zamojskim Domu Kultury miał miejsce spektakl muzyczny ''Wolność nasza''.

Oprawę muzyczną spektaklu zapewniła Orkiestra Symfoniczna Karola Namysłowskiego, a w partiach śpiewu usłyszeliśmy utalentowanych artystów z całego regionu, m.in. Magdalena Stopa i Franciszek Barnowski. Gwiazdą koncertu była Katarzyna Groniec, artystka, piosenkarka znana z nurtu muzyki poetyckiej. 

'"Wolność nasza'' była muzyczną podróżą przez polską historię i refleksją nad wolnością i jej znaczeniem. Poezja przeplatała się z muzyką, a utwory dawne z nowoczesnymi wykonaniami. 

Nad scenariuszem, oprawą i reżyserią czuwał maestro Wiesław Pieregorólka

Podczas koncertu wolontariusze ze Stowarzyszenia ''Krok za krokiem'' zbierali datki na budowę Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego na ulicy Kresowej w Zamościu. 

Spektakl ''Wolność nasza'' odbędzie się także w biłgorajskiej hali widowiskowej OSiR w niedzielę, 11 listopada o godzinie 18:00. Wejście tylko po okazaniu wejściówki. 

Bartłomiej Wojnarowski

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe