Dołhobyczów: 16 kilogramów bursztynu w skrytkach

  • 09.11.2018, 15:06 (aktualizacja 09.11.2018, 16:58)
  • ak
Dołhobyczów: 16 kilogramów bursztynu w skrytkach Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Dwie próby nielegalnego wwiezienia do Polski bursztynu udaremnili celnicy z przejścia granicznego w Dołhobyczowie. Łącznie przejęli 16 kilogramów jantaru.

Do obu prób przemytu kamieni do Polski doszło wczoraj (czwartek, 8 listopada).

Jako pierwszy wpadł 40-letni Ukrainiec. Przeszło 7 kilogramów bursztynu schował w dachu samochodu, którym podróżował. Skrytka były niby nie najgorsza, ale jednak celnicy ją znaleźli. Okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja związania z tym cudzoziemcem. Na przemycaniu jantaru do Polski został przyłapany już trzeci raz w tym roku.

Kolejne blisko 9 kilogramów jantaru celnicy znaleźli w mercedesie, którym do naszego kraju wjeżdżał 30-letni obywatel Ukrainy. Tym razem kamienie znaleźli w skrzyni biegów.

W obu przypadkach zostały wszczęte postępowania karne skarbowe.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
^_^
^_^ 09.11.2018, 23:41
pewnie planowal przemycic 100KG bursztynu na 100 lecie niepodleglosci :)

Pozostałe