Hrebenne: Przemycał do Polski leki z Ukrainy

  • 8.11.2018, 16:06
  • ak
Hrebenne: Przemycał do Polski leki z Ukrainy Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Za usiłowanie nielegalnego wwiezienia do Polski farmaceutyków odpowie 47-letni Polak. Mężczyzna jechał z Ukrainy ze sporą ilość medykamentów. Nie miał na to zezwolenia.

Celnicy odkryli tę próbę przemytu we wtorek, kontrolując ukraiński autokar, który granicę przekraczał w Hrebennem. W bagażu jednego z podróżnych natrafili na 120 opakowań po 100 tabletek środków farmaceutycznych o nazwie „Golden Seahorse”.

Do próby przemytu przyznał się 47-letni obywatel Polski. Mężczyzna wyjaśnił, że leki zakupił w aptece we Lwowie na własne potrzeby i nie miał świadomości ograniczeń w przywozie środków farmaceutycznych.

Tymczasem należy pamiętać, że leki należą do produktów często podrabianych, a przyjmowanie środków nieznanego składu i pochodzenia może grozić utratą zdrowia, a nawet życia.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zdrowy
zdrowy 13.11.2018, 15:43
A może dać gościowi stanowisko ministra zdrowia .PiS miałby wtedy dobrego zaopatrzeniowca .
polak
polak 10.11.2018, 14:54
lach to ciemnogród ,wszystko jasne a brak reakcji .fajnie być ślepym lachem nic nie znać
felczer
felczer 9.11.2018, 13:30
Może leczyć chciał nasz rząd .Odrę już mamy z Ukrainy . a lekarstwo by się przydało .

Pozostałe