Zamość: Wystawa dla Niepodległej w SP nr 4

  • 08.11.2018, 09:30
  • ak
Zamość: Wystawa dla Niepodległej w SP nr 4 Fot. SP nr 4 Zamość
„Res non humana – rzecz nieludzka – Okupacja niemiecka Zamojszczyzny w latach 1939 – 1944” – to tytuł wystawy, którą wczoraj (środa, 7 listopada) otwarto w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu. Zwiedzać ją mogą wszyscy chętni. Została przygotowana w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z inicjatywą zorganizowania tej ekspozycji wyszli koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza w SP nr 4 Małgorzata Hrycyk i Łukasza Brykner. Otwarcia wystawy dokonali Tomasz Hanejko, kierownik Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu i Jarosław Joniec. Była to niezwykle cenna lekcja historii o losach ludności Zamojszczyzny dla młodzieży z klas VII, VIII i III gimnazjum.

Szkoła jest otwarta dla całej społeczności Zamościa i zaprasza mieszkańców do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w auli do 23 listopada.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe