Biłgoraj: Uczennice LO im. ONZ wśród mistrzów ortografii

  • 10.11.2018, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Uczennice LO im. ONZ wśród mistrzów ortografii Fot. pixabay.com
Przeszły eliminacje i trafiły do finału. Dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju znalazły się w gronie mistrzów polskiej ortografii.

Biłgorajskie liceum w Wielkim Finale O!błędnego Dyktanda, który odbył się  27 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie reprezentowały drugoklasistki Dominika Adamowicz i Jagoda Buczek. Obie w pierwszym etapie, podobnie jak tysiące młodych ludzi z całej Polski pisały dyktando on-line oraz rozwiązywały test dotyczący zasad ortografii, interpunkcji, a także stylistyki. Do finału zaproszono tylko najlepszych, czyli 300 uczniów z całej Polski.

O!błędne Dyktando to ogólnopolski konkurs organizowany przez Pilot Pen Polska pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe