Hrubieszów: Muzeum otwiera się po remoncie i zaprasza na andrzejkowe warsztaty

  • 10.11.2018, 07:00
  • ak
Hrubieszów: Muzeum otwiera się po remoncie i zaprasza na andrzejkowe warsztaty Fot. Wikimedia Commons
Przez ostatnie tygodnie Muzeum im. ks. Stanisława Staszica było zamknięte. Otwarte zostanie po remoncie 19 listopada, a już teraz zaprasza na 6 edycję muzealnych spotkań andrzejkowych.

Placówka proponuje warsztaty poświęcone tradycji andrzejkowej. W ostatnim tygodniu listopada w muzeum organizowane będą spotkania przybliżające i popularyzujące dawną tradycję wróżbiarską dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję dowiedzieć się, czym są tradycyjne Katarzynki i Andrzejki, jaka jest ich rola i przeznaczenie w kulturze duchowej regionu. Główną atrakcją programu ma być wspólna zabawa we wróżby.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe