Zamość: Znamy termin zaprzysiężenia prezydenta i inauguracyjnej sesji Rady Miasta

  • 06.11.2018, 11:33 (aktualizacja 06.11.2018, 12:39)
  • bw
Zamość: Znamy termin zaprzysiężenia prezydenta i inauguracyjnej sesji…
We środę, 21 listopada odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Zamościa i uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której nowi radni otrzymają zaświadczenia o wyborze.

Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Rady Miasta na środę, 21 listopada zaplanowano sesję inauguracyjną Rady Miasta Zamość VIII kadencji. Rozpocznie się o 13:30 w sali Consulatus zamojskiego Ratusza. 

Podczas sesji inauguracyjnej zostanie uroczyście zaprzysiężony, na dłuższą 5-letnią kadencję prezydent Andrzej Wnuk, a miejscy radni otrzymają zaświadczenie o wyborze i także złożą przysięgi. 

Dłuższa kadencja, to nie jedyna zmiana jaka czeka samorządy w całej Polsce. Nowelizacja ustawy o samorządach wprowadza obowiązek nagrywania sesji rad jednostek samorządu i udostępniania nagrań (z obrazem i dźwiękiem) w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronach www jednostek. 

Skład Rady Miasta Zamość także zmieni się zasadniczo, ponieważ 11 z 23 radnych Rady Miasta Zamość to nowe osoby. Więcej o nowym składzie Rady Miasta Zamość i zmianach w przepiasch przeczytają Państwo TUTAJ

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 06.11.2018, 19:49
Dostali oficjalne pismo że wtedy może odbyć sie pierwsza sesja, czy taki nowy pomysł nowej-starej władzy?

Pozostałe