Zamość: Spotkanie z pionierami fotografii

  • 07.11.2018, 07:00
  • bn
Zamość: Spotkanie z pionierami fotografii Jedno z unikatowych zdjęć, które zobaczymy na wystawie. Tak wyglądał zamojski kościół Zwiastowania NMP podczas XIX-wiecznej przebudowy.
"Literacki szlak przedwojennego Zamościa" – to tytuł wystawy, która w piątek (9 listopada) zostanie otwarta w korytarzu kamienicy przy ul. Staszica w Zamościu. Organizatorami przedsięwzięcia są: Zamojski Dom Kultury oraz miejscowe Muzeum Fotografii.

Zdjęcia prezentowane na ekspozycji pochodzą ze zbiorów Adama Gąsianowskiego, zamojskiego fotografa, wydawcy oraz naszego redakcyjnego kolegi. Będzie można tam zobaczyć unikalne, nigdy dotąd niepublikowane zdjęcia wykonane przez Bronisławę Ułasewicz. Była ona jedną z pionierek zamojskiej fotografii: autorką fotograficznych "widoków" architektury Zamościa. 

Na wystawie zaprezentowane zostaną także m.in. piękne zdjęcia wykonane przez Jana Strzyżowskiego, innego wybitnego fotografa z Zamościa. Zobaczymy na nich – jak napisano w zaproszeniu na ekspozycję: "nieprzemijającą urodę Hetmańskiego Grodu". To nie wszystko. Na ekspozycji pojawią się również zdjęcia związane z Bolesławem LeśmianemStefanem MileremAdamem Szczerbowskim i Michałem Pieszką. Pod fotografiami pojawią się także cytaty zaczerpnięte z prozy Piotra Szewca

Wernisaż wystawy "Literacki szlak przedwojennego Zamościa" rozpocznie się o godz. 16. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe