Wybory samorządowe 2018: W Biłgoraju Janusz Rosłan po raz piąty

  • 06.11.2018, 06:09 (aktualizacja 06.11.2018, 06:10)
  • Leszek Wójtowicz
Wybory samorządowe 2018: W Biłgoraju Janusz Rosłan po raz piąty
W Biłgoraju nie było niespodzianki. Drugą turę wyborów na burmistrza miasta wygrał Janusz Rosłan, pokonując Wojciecha Glenia. Gminą Biszcza dalej będzie rządził Zbigniew Pyczko, ale w Tarnogrodzie, Księżpolu i Potoku Górnym wyborcy podziękowali 4 listopada dotychczasowym włodarzom.

Przypomnijmy, że o fotel burmistrza Biłgoraja ubiegało się czterech kandydatów. W drugiej turze spotkali się 4 listopada rządzący miastem od 16 lat Janusz Rosłan (SLD), który kandydował z własnego komitetu (KWW Janusza Rosłana), oraz startujący z listy PiS 41-letni przedsiębiorca Wojciech Gleń. Na dotychczasowego burmistrza oddano 6102 głosy (55,08 proc.), co oznacza, że Janusz Rosłan dalej będzie rządził miastem. – Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom Biłgoraja, którzy poszli do wyborów w pierwszej i drugiej turze – mówi nowy-stary burmistrz Biłgoraja. – Gratuluję mojemu konkurentowi w osiągnięciu znakomitego wyniku i liczę na zgodną współpracę na rzecz Biłgoraja.

Na jego kontrkandydata zagłosowało 4977 osób (44,92 proc.). Frekwencja w Biłgoraju wyniosła 51,68 proc. Wojciech Gleń nie żegna się jednak z pracą samorządową. Przez najbliższych 5 lat zasiadać będzie w Radzie Miasta Biłgoraj. Przypomnijmy, że w 21-osobowej radzie zasiądzie 10 przedstawicieli PiS-u, 8 mandatów przypadło przedstawicielom KWW Janusza Rosłana, a 3 zdobył KWW Biłgoraj XXI. Wkrótce się wyjaśni, czy KWW Biłgoraj XXI wejdzie w koalicję z PiS, czy bliżej będzie im programowo do radnych z komitetu Janusza Rosłana.

W Biszczy bez zmian

Przez najbliższe 5 lat gminą Biszcza rządzić będzie Zbigniew Pyczko (PiS), który startował z własnego komitetu (KWW Zbigniewa Pyczko). – Dziękuję mieszkańcom za udział w głosowaniu i za oddane głosy – powiedział nam Zbigniew Pyczko, który od 10 lat jest wójtem gminy Biszcza. – Nie zawiodę wyborców, a malkontentom udowodnię, że Biszcza nie tylko zasługuje na uzdrowisko, ale że się stanie miejscowością uzdrowiskową.

Na 45-letniego Zbigniewa Pyczko oddano w drugiej turze 1018 głosów (51,47 proc.), zaś na jego kontrkandydatkę, którą była przewodnicząca Rady Gminy Biszcza Genowefa Górna, zagłosowało 960 osób (48,53 proc.). Frekwencja w gminie Biszcza była wyjątkowo wysoka, bo osiągnęła prawie 63 proc.

Wójtowi gminy Biszcza udało się zachować fotel, mniej szczęścia mieli dotychczasowi gospodarze Tarnogrodu, Księżpola i Potoka Górnego.

Kto wygrał wyborczą dogrywkę w pozostałych gminach? Kim są nowi wójtowie? O tym piszemy w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe