Dołhobyczów: Spoczywają w godnym miejscu

  • 06.11.2018, 07:00
  • par
Dołhobyczów: Spoczywają w godnym miejscu
Na Cmentarzu Hallerczyków w Dołhobyczowie ukończono budowę nagrobka, na mogile trzech policjantów zamordowanych we wrześniu 1939 r. przez sowieckich żołnierzy. Ich szczątki ekshumowano pod koniec czerwca br. Uroczystości patriotyczno-religijne przy tym grobie zaplanowano na przyszły rok, w stulecie utworzenia Policji Państwowej.

O przygotowaniach do poszukiwań szczątków policjantów zamordowanych przez czerwonoarmistów lub NKWD we wrześniu 1939 r pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" w połowie marca. O miejsca pochówku policjantów powiadomił IPN Maurycy Kłos z Kryłowa (gm. Mircze). Potem pod koniec czerwca pisaliśmy o dwudniowej ekshumacji w Wólce Poturzyńskiej (gm. Dołhobyczów). Pracownicy lubelskiego oddziału IPN wydobyli z ziemi szczątki trzech polskich policjantów zamordowanych przez czerwonoarmistów pod koniec 1939 r.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe