piątek, 19 kwietnia 2024 23:58

Zamość: Pływacy Orki przywieźli worek medali z Torunia

Aż 13 medali zdobyli pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego Orka Zamość podczas zawodów "Z Delfinem do Tokio", które pod koniec października odbyły się Toruniu.

Autor: Fot. UKS Orka Zamość

Impreza została zorganizowana przez Miejski Toruński Klub Pływacki Delfin. Do zawodów zgłosiło się 676 zawodniczek i zawodników z 38 klubów, głównie z północnej i zachodniej części Polski. Wielką atrakcją dla młodych pływaków był udział utytułowanych starszych kolegów, m.in. Konrada Czerniaka, trzykrotnego medalisty mistrzostw świata i dwukrotnego mistrza Europy i Tomasza Polewki, mistrza Europy i rekordzisty Polski na 50 m stylem grzbietowym. Obaj startowali poza konkurencją, ale możliwość ścigania się z nimi w jednej serii była dużym przeżyciem dla młodych zawodników.

Pływacy Orki stanęli na wysokości zadania i kilkakrotnie zdobywali medale. Na 100 metrów stylem dowolnym srebro wywalczyły Aleksandra Poździk (12 lat) i Julia Malinoś (14 lat). Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazł się Rafał Chyrchała (16 lat).

Na tym samym dystansie w wyścigu stylem klasycznym po złoto sięgnęła Klaudia Malec(14 lat). Srebrny zdobyła Julia Bednarz (14 lat), a także Filip Łagoźny. Z brązowym krążkiem wrócił do Zamościa Olaf Lupa (12 lat). Wśród 13-latek czwarta była Julia Poździk.

Złoto na 100 metrów stylem motylkowym wywalczyła Katarzyna Szuper (14 lat), srebro w tej samej grupie wiekowej wypływała Zuzanna Sioma, a brąz Aleksandra Poździk.

Najszybszy na 200 metrów stylem zmiennym wśród chłopców wywalczył Filip Łagoźny. Srebrny medal zdobyła Julia Bednarz, a brązowy Klaudia Malec.

Drugie miejsce w wyścigu na 400 m stylem dowolnym wywalczyła Julia Malinoś, natomiast piąte miejsce wśród chłopców zajął Olaf Lupa, ustanawiając jednocześnie nowy rekord klubu (4:54.57).

– W klasyfikacji generalnej za wynik punktowy w dwóch startach najwyżej na miejscu 2, w kategorii czternastolatek sklasyfikowana została Julia Malinoś, czwarta była Klaudia Malec, piąta Julia Bednarz, ósma Katarzyna Szuper. W kategorii dwunastolatek w tej klasyfikacji, wysokie piąte miejsce zajęła Aleksandra Poździk. W rywalizacji panów, w najstarszej kategorii wiekowej 16 lat i starsi, w pierwszej dziesiątce na dziesiątym miejscu uplasował się Rafał Chyrchała, w klasyfikacji czternastolatków na miejscu dziewiątym znalazł się Filip Łagoźny, a wśród dwunastolatków na miejscu piątym Olaf Lupa – poinformował nas trener UKS Orka Zamość Zbigniew Lewicki.