Zamość: Niech poleje się krew dla Niepodległej

  • 02.11.2018, 09:00
  • ak
Zamość: Niech poleje się krew dla Niepodległej Fot. pixabay.com
Do końca listopada potrwa akcja "100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości" zainicjowana przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" z Zamościa.

O tej cennej inicjatywie już pisaliśmy na łamach Kroniki Tygodnia TUTAJ.

Przypomnijmy, że akcja zaczęła się na początku października. Już wtedy pierwsze osoby podzieliły się krwią z potrzebującymi. Wśród krwiodawców znaleźli się m.in. wiceprezydent Zamościa Andrzej Zastąpiło i pracownicy ośrodka "Krok za krokiem". 

-Akcja jest z jednej strony formą podziękowania ze strony działającego już 27 lat zamojskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, a z drugiej akcją promującą krwiodawstwo przy okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił wówczas Kamil Kabasiński z SPDN "Krok za krokiem".

Akcja potrwa do końca listopada. Krew można oddawać w zamojskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, a zgłaszając się należy podać hasło "Krok za krokiem".

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe