Zamość: Rotunda wreszcie zostanie odnowiona

  • 01.11.2018, 07:09
  • bw
Zamość: Rotunda wreszcie zostanie odnowiona
Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk podpisał z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie renowacji zamojskiej Rotundy.

Miasto starało się o dofinansowanie na rewitalizację Rotundy od ponad roku. Pierwszy projekt złożony w Urzędzie Marszałkowskim uzyskał ocenę 77 punktów. Zbyt mało, by uzyskać dofinansowanie. W drugim podejściu otrzymał 83 punkty. Władze miejskie uznały, że ocena jest za niska i odwołały się sądu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie wyrokiem z 7 września 2017 przyznał magistratowi rację. Ostatecznie projekt otrzymał 100 punktów. 

Zgodnie z umową podpisaną między Zamościem a Urzędem Marszałkowskim w Lublinie miasto otrzyma 6,8 miliona złotych dotacji. W ramach rewitalizacji wyremontowane zostaną mury Rotundy, a całość zostanie poddana pracom konserwatorskim. Ekspozycja muzealna zostanie rozbudowana o nowe plansze informacyjne, zdjęcia, makiety i prezentacje multimedialne opowiadające o historii zamojskiej Rotundy. Z myślą o osobach niepełnosprawnych, zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne, powstaną także tablice informacyjne w alfabecie Braille`a i specjalna mapa obiektu.

Całkowita wartość prac to ponad 8 mln 100 tys. zł. Wsparcie merytoryczne i finansowe dla projektu zapewniła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu i Stowarzyszenie Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe