Tomaszów Lubelski: Chodząc, uczą się historii

  • 01.11.2018, 09:00
  • roh
Tomaszów Lubelski: Chodząc, uczą się historii
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim dwa lata temu z okazji 1000-lecia chrztu Polski odsłonięto "stopnie historii". Teraz w starym budynku gimnazjum "schody papieskie", aby uczcić 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II.

Także po to, aby utrwalić pamięć, że w tym budynku funkcjonowało kiedyś gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Taka forma prezentacji historii lepiej wpisuje się w pamięć uczniów – mówi Jarosław Korzeń, dyrektor szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Uroczystość odsłonięcia schodów odbyła się 16 października, w czterdziestą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Na czole 16 stopni schodów pojawiły się daty i związane z nimi informacje o życiu Karola Wojtyły oraz jego słynne myśli. Napisy umieszczono w barwach papieskich.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe