Wybory samorządowe 2018: Mandat w Gozdowie za kupione głosy?

  • 30.10.2018, 05:42 (aktualizacja 31.10.2018, 06:55)
  • par
Wybory samorządowe 2018: Mandat w Gozdowie za kupione głosy?
Śledczy sprawdzają, czy podczas minionych wyborów samorządowych w Gozdowie (gm. Werbkowice) nie doszło do fałszowania wyników. Jeden z kandydatów na radnego gminy miał dowozić wyborców do lokalu, a tam głosować za nich na kartach, które mu udostępnili.

Nazajutrz po wyborach samorządowych powiadomiono policję w Hrubieszowie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie złożył wójt gm. Werbkowice Lech Bojko. Według wstępnych ustaleń, w dwóch okręgach wyborczych w Gozdowie i Alojzowie kandydat na radnego Rady Gminy Werbkowice prawdopodobnie mógł kupować głosy od wyborców.

 – Podczas wyborów samorządowych kandydat na radnego Rady Gminy w Werbkowicach z KW Prawo i Sprawiedliwość dowiózł kilka osób do lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Szkole Podstawowej w Gozdowie. Oferował im zapłatę za oddane głosy. Kandydat wszedł za parawan, gdzie wyborcy nanoszą swoje wybory na karty do głosowania. Tam czekał na tych, których przywiózł do lokalu wyborczego. Wyborcy najpierw pobrali karty do głosowania, a potem pojedynczo wchodzili z nimi za parawan. Kandydat na radnego pomagał im wypełnić karty do głosowania. Dowiezieni przez niego wyborcy wychodzili zza parawanu, wrzucali do urny zakreślone karty, a wtedy za parawan wchodzili kolejni wyborcy dowiezieni do lokalu przez kandydata – tłumaczy wójt  Lech Bojko.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GACEK
GACEK 31.10.2018, 22:54
Dziękujemy dla obecnego wójta I JEGO KLAKIERÓW
Lolo
Lolo 03.11.2018, 15:31
Dziękujesz bo wójt udaremnił czary nad urna?
O tak
O tak 31.10.2018, 20:37
Pod rzadami Bojki Gminie grozi zastoj a nie rozwojWerbkowice Gmina bogata ale fatalnie rzadzona!Warto sie nad tym zastanowic przed niedziela
Bolek
Bolek 03.11.2018, 14:51
Czekaj, Bojko zrobił wodociąg w Hostynnem, oczyszczalnie ścieków, drogi, solary itd. To prawdziwy zastój ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.10.2018, 18:30
Powinna być powtórka wyborów na radnego. Sąsiedzi, jak możecie coś takiego zaakceptować? Jarek byłeś i jesteś jedynym godnym reprezentantem Alojzowa.
kulka
kulka 31.10.2018, 06:33
Jarek to klakier Bojki który zadłużył gminę najbardziej w rankingu w województwie !!!!!! więc jest współwinny popełnionego czynu > Tak udawał mądrego , tak się podlizywał że ludziom aż obrzydł , więc dlatego przegrał . Do dziś w sztabie Bojki zachodzą w głowę jak to się stało że tyle pożyczonych pieniędzy włożył w Alojzów a i tak go nie wybrali . Po prostu ludzie stwierdzili że zanim gmina spłaci dług to śladu po Alojzowie nie zostanie :)
Bono
Bono 03.11.2018, 14:49
W rankingu zadłużenia w województwie jesteśmy na 24 miejscu. Chyba wczoraj w sądzie ASR za to przepraszała:-)
hrub
hrub 30.10.2018, 09:29
Jeśli to prawda to gdzie była komisja wyborcza ? że tak można było osobie postronnej przebywać za parawanem , jest to nie do pomyślenia , chyba że jest to celowa zagrywka by znokautować przeciwnika bo sprawa dopiero wyjaśni się po wyborach a niesmak jest już przed wyborami .

Pozostałe