Zamość: Pobili człowieka. Na śmierć

  • 30.10.2018, 07:03 (aktualizacja 31.10.2018 06:18)
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Pobili człowieka. Na śmierć
Przypadek zrządził, że 45-letni mieszkaniec Zamościa znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Oskarżonym o pobicie ze skutkiem śmiertelnym zamościanina sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Zamościu.

Przypomnijmy. 19 maja po godz. 1 w nocy policjanci zostali wezwani w rejon zamojskiego dworca autobusowego, gdzie miało dojść do pobicia. Na miejscu ustalono, że 45-letniego Jacka W. z Zamościa skatowało przy ul. Gminnej kilku młodych napastników. Karetka pogotowia zabrała znajdującego się w ciężkim stanie pokrzywdzonego do szpitala, gdzie jednak – pomimo wysiłków lekarzy – zmarł.

Zdarzenie zarejestrowała kamera na pobliskim budynku, co ułatwiło pracę mundurowym, a w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania sprawców. 20 maja stróże prawa zatrzymali 27-letniego Bartłomieja C. i 24-letniego Sebastiana M., a dzień później w ich ręce wpadł 36-letni Sebastian G. Wszyscy są mieszkańcami Zamościa, wszyscy też usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a sąd postanowił ich tymczasowo aresztować (za kratkami są do tej pory). Prokuratura Rejonowa w Zamościu oskarżyła ich o to, że działając wspólnie i w porozumieniu, wzięli udział w pobiciu Jacka W., z tym że Sebastian G. kopał pokrzywdzonego w brzuch, klatkę piersiową i głowę, zaś Bartłomiej C. i Sebastian M. uczestniczyli w "grupie napastniczej", ułatwiając działanie Sebastianowi G. i zwiększając jego przewagę nad ofiarą. – W wyniku tego pokrzywdzony doznał wielonarządowych obrażeń ciała skutkujących zgonem, których następstwa oskarżeni powinni przewidzieć – informuje Ewa Jałowiecka-Śliwa, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rebus
Rebus 13.11.2018, 13:16
Czym prędzej należy wprowadzić karę śmierci. Nie bawić się w długie sądy tylko wyrok wykonywać o świcie.
K.
K. 5.11.2018, 19:01
Żal i szkoda słów co do niektórych którzy piszą takie klamstwa bo co nie usłyszeli to sami dodali .Nie byliście na miejscu całego zdarzenia, ale bravo trzeba mieć talent i dużo czasu poświęcić na zebraniu takich informacji i mieć czelnosc wypisywać bzdury.Jestem ciekawa do tej osoby która komentuje nie mając odwagi sie nawet podpisać ile by miał odwagi znaleźć sie na miejscu koleżanki i kolegów poszkodowanego w otoczeniu jak pisze trzech mężczyzn .Podpowiem ci człowieku bys mógł dokończyć swoją bajkę i dopisał do tych trzech plus dziesięciu i zakończył kropką.
Nieznany
Nieznany 6.11.2018, 11:30
Łał ....🤔 jak ktoś tam widział jeszcze dziesieciu to mósiałby być nieżle wstawiony 😂😂😂😂 BOŻE ALE ŻAŁOSNE . NOI KROPKA .......
andzej
andzej 3.11.2018, 15:43
ale tragedyja
radek
radek 3.11.2018, 15:40
A ja pisze co chce bo nie mam ip i mozecie mi naskoczyc hahaha
Hwdp
Hwdp 2.11.2018, 13:05
Ewa jalowiecka sliwa to stara ***!!!
Nieznana:D
Nieznana:D 1.11.2018, 15:08
Drodzy państwo którzy tu komentują pamiętajcie ze w internecie jeżeli się podpiszemy "nieznany" itp to nie znaczy ze tak jest IP komputera itp. Wiec te pogróżki i brednie proszę Zachować dla siebie. Osoby nie znające sytuacji nie powinny się wypowiadać.
Fcfgggg
Fcfgggg 31.10.2018, 17:54
Dozywocie!!!!!
Iwona
Iwona 31.10.2018, 14:31
Szanowni Państwo, o ile życie było by łatwiejsze, gdyby wymiar sprawiedlieości każdą sprawę badał bardzo dokładnie i sumiennie a nie pobieżnie a gazety przedstawiały prawdziwe informacje bez zbędnego podkręcania, ubarwiania i przękręcania autentycznych wydażeń. Niestety wiele informacji zazwyczaj zostaje przękręconych, tak aby w odbiorcach wzbudzić emocje. Tak też dzieje się w tej nieszczęśliwej sytuacji. Faktem jest, że zginął człowiek z rąk jednego oprawcy, w którym wzbudziła się ogromna agresja, której wiele obecnych tam osób nie potrafiło powstrzymać. Dlaczego nikt nie zareagował? Czy strach był tak ogromny, czy społeczeństwo jest już tak wyczulone, że nawet jakby ktoś próbował pomóc to byłby posądzony o współudział i byłby ciągany po sądach. W tym artykule nikt nie opisuje, że w miejscu zdarzenia byli też koledzy i koleżanka ofiary, których nie oskarża się, że nie próbowali pomóc. Wiadomo też, że tylko jedna osoba biła a oskarża się trzy osoby?Jak można pozbawiać wolności pozostałe dwie osoby.Tylko dlatego, że stały obok?Czy to znaczy, że uczciwy człowiek jak znajdzie się w nieodpowiednim miejscu i czasie to automatycznie staje się przestępcą? Do czego to prowadzi!!!Przestrzegam wszystkich, jak widzimy bójkę to nogi za pas i uciekamy jak zrobili to koledzy ofiary, przynajmniej występują w roli świadków! a nie jak Ci chłopcy, którzy są dziś oskarżani za współudział. Jeszcze odnośnie szpitala, czy napewno udzielił pomocy osobie poszkodowanej niezwłocznie?Dlaczego ofiara zmarła na drugi dzień,?Tego też nie znaleźliśmy w tym artykule.
Szary człowiek
Szary człowiek 2.11.2018, 13:40
Jeden co atakował to faktycznie kara mu się należy, a kolegom oprawcy za nieudzielenie pomocy, bo mogli powiedzieć, powstrzymać "ej chodź idziemy. Wystarczy już" to mogło by już powstrzymać ta bestię. A znajomi poszkodowanego uciekli że strachu bo jak by się postawili to, to samo by ich czekało.
Szkoda człowieka [*] niech spoczywa w pokoju.
Nieznany
Nieznany 2.11.2018, 15:45
Ilu było oprawców ? A ilu było kolegów od 45-latka ? Nie licząc koleżanki które naj bardziej przyczyniła się do tej tragedii !!!! Dlaczego nie powstrzymali jej żeby nie prowokowała , jednego z tych trzech ?!!!! I nie mówcie że tak się bali bo wcale oprawców nie było więcej niż tych drugich !!!!!
NIEZNANY
NIEZNANY 2.11.2018, 15:31
A byłeś tam ???!!! Widziałeś tą całą sytuację ?????!!! Że wyzywasz kogoś od " BESTJI" !!!!!
Marek
Marek 31.10.2018, 13:06
Żony. Wyruchac. A. Dzieci. Do. Burdelu
Tom@
[email protected] 30.10.2018, 23:12
Przed wyrokiem z długą odsiadką, koniecznie przeprowadzić fizyczną kastrację!
Nieznany
Nieznany 30.10.2018, 21:48
Też jestem za ukaranie tych któży doprowadzili do śmierci 45-let. mężczyzny Tak jak wy wszyscy !!!! A rodzina zmarłego wie o czym mowa , jak nie wie jeszcze to się niedługo juz dowie się !!!!!! I później wszyscy się dowiedzą ZOBACZYCIE !!!!!!
Kuzyn
Kuzyn 30.10.2018, 21:30
Ilu jest Bartlomieji C w Zamościu w wieku 27 lat ?
Szybki
Szybki 30.10.2018, 21:27
Oko za oko. Rodzina zmarlego sama powinna legalnie poddac ich jakiej chca karze. A sadze zeby spotkalo ich to samo
SzarySzarak
SzarySzarak 2.11.2018, 13:07
Nie badz taki szybki, a sadze to jest brzydkie slowo
Nieznany
Nieznany 30.10.2018, 21:23
Nie oceniacie słusznie , czas pokaże wam że to co piszą bie jest do końca prawdą !!!!! I tak na prawde policja wie też to że mówie prawdę . Są świarkowie któży widzieli całą tą sytuację, i zaprzeczają do żadnego kopania przez Sebastiana G.nie doszło i na kamerach też czegoś takiego nie widać !!!! To jest nagonka . Niestety człowiek nie żyje ale nic więcej nie mogę powiedzieć, uwieście mi łatwo jest atakować bo tak mówia , ale prawda wyjdzie najaw . JESTEM CIEKAWA CZY KÓRYŚ Z WAS NAPISZE "PRZEPRASZAM " POŻYJEMY ZOBACZYMY !!!!!!



Edward
Edward 30.10.2018, 23:39
A skad Pani ma takie informacje?
Nieznany
Nieznany 31.10.2018, 22:23
Moje informacje są 100% prawdziwe , człowiek nie został skatowany . Kiedy karetka przyjechała to 45 letni mężczyzna był przytomny , świadomy i cały czas coś mówił. Jak chcecie więcej informacji to trzeba poczekać jeszcze troszkę . I nie zdziwcie się jak tych trzech niedługo wyjdzie na wolność !!!!! Ale sądzę że na tym się nie skączy ta sprawa , za dużo jest świadków i nagranie kamery potwierdzające moje słowa !!!!
Jan
Jan 30.10.2018, 21:10
To powinna byc kara smierci to niejest pobicie to jest zabicie czlowieka
 Calka
Calka 30.10.2018, 20:13
Co to kura ma być 10 lat tyle warte jest życie ci to kura za sądy łeb odjepac i po sprawie
Pietia
Pietia 30.10.2018, 20:01
Za***ic s***synow cwaniakow do rosji z nimi tam ich naucza
Piotrek
Piotrek 30.10.2018, 16:44
Zabić tak samo bez sądu. Jak w Chinach czy Rosji. Pod dół i strzał w potylicę a nie my uczciwi obywatele będziemy teraz płacić podatki na ten margines.
Ja
Ja 30.10.2018, 16:10
Za nie płacenie podatków dostałby więcej
Jestem za karą śmierci
Jestem za karą śmierci 30.10.2018, 12:12
Tylko do 10lat!!!! To jest śmiech na sali! Kara śmierci dla nich tak dla przykładu to może wkońcu bandyci by zaczeli się bać.Dlaczego zwykli uczciwi podatnicy muszą utrzymywać takich zwyrodnialców?

Pozostałe