Wybory samorządowe 2018: Kandydaci spotkali się w sądzie

  • 30.10.2018, 05:36 (aktualizacja 31.10.2018, 06:18)
  • Robert Horbaczewski
Wybory samorządowe 2018: Kandydaci spotkali się w sądzie
Kampania wyborcza nie wszędzie przebiegała spokojnie. Kilka spraw w trybie wyborczym trafiło do sądu.

Wiesława Sieńkowska, wójt Komarowa-Osady, pozwała do sądu Witolda Maruchę. Zdyskredytowany przez Sieńkowską poczuł się zaś kandydat na radnego. W sądzie spotkali się kandydaci na wójta Horodła. W Hrubieszowie kandydat na radnego uznał, że posty na Facebooku sekretarza miasta naruszają jego dobre imię. W trybie wyborczym spotkali się też wójt Miączyna i dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR.

Podczas kampanii wyborczej Wiesława Sieńkowska opublikowała sprawozdanie ze swojej działalności w latach 2014-2018 jako wójta gminy Komarów-Osada. Napisała m.in: "Był jednak głos radnego Henryka Ożgi, który głosował przeciwko realizowanym inwestycjom". I o owe sformułowanie radny Ożga pozwał w trybie wyborczym Wiesławę Sienkowską, domagając się sprostowania, przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na zamojski Caritas.

Sąd Okręgowy w Zamościu stwierdził, że Wiesława Sieńkowska przepraszać nie musi, bo napisała prawdę, radny głosował albo "przeciw", albo wstrzymywał się od głosu. Nawet, gdy pozostali radni byli jednomyślni. Rozprawa wykazała, że radny Ożga w latach 2014-2018 dwa razy głosował przeciw przejęciu budżetu i dwa razy wstrzymał się w tej sprawie od głosu, w konsekwencji był też przeciwny inwestycjom. Henryk Ożga w tej kadencji radnym już nie będzie.

 

Kto zniszczył Legion?

Z kolei Wiesława Sieńkowska pozwała w trybie wyborczym konkurenta w wyborach na wójta Witolda Maruchę (przegrał wybory). Ten w ulotce wyborczej negatywnie ocenił jej rządy. Sieńkowska uznała, że 6 zarzutów pod jej adresem zawiera nieprawdę.

Sąd Okręgowy w Zamościu stwierdził, że tylko w dwóch. I zakazał kandydatowi na wójta rozpowszechniania nieprawdziwych informacji jakoby wójt Sieńkowska doprowadziła do zniszczenia Klubu Legion Komarów oraz rozwiązania Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej z Zubowic. Zobowiązał go do sprostowania tych informacji.

Więcej o pozwach w trybie wyborczym przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Misza
Misza 30.10.2018, 09:05
I bardzo dobrze tym zakłamańcom z pseudo Pis-u a takim ludziom powinni dać dożywotni zakaz startowania w wyborach
Głos Człowieka
Głos Człowieka 23.05.2021, 19:41
Według Ciebie po wsze czasy nawet zza światów powinna rządzić Śieńkowska i Siek.A ich zwolennikom wszystkie przywileje z gminy się należą. .A wszyscy ludzie im przeciwnni i inaczej myślący jak oni powinni być "wyłączeni z życia społecznego"poprzez ostracyzm,wykluczenie ,ogłupienie i utrudnianie im życia w małej gminie.

Pozostałe