Wybory samorządowe 2018: Jeszcze raz pójdą do urn

  • 02.11.2018, 06:00 (aktualizacja 02.11.2018, 06:02)
  • roh
Wybory samorządowe 2018: Jeszcze raz pójdą do urn
4 listopada mieszkańcy 19 miast i gmin na Zamojszczyźnie ponownie spotkają się przy urnach wyborczych. W II turze wyborów samorządowych zdecydują kto przez kolejne 5 lat będzie wójtem lub burmistrzem. Przyszłość niektórych włodarzy, po pierwszej turze, wydaje się zagrożona.

W powiecie zamojskim wyborów nie rozstrzygnięto w czterech samorządach. W Krasnobrodzie obecny burmistrz Kazimierz Misztal zmierzy się z Tomaszem Skórą.W pierwszej turze wygrał Misztal różnicą 173 głosów. W gminie Łabunie urzędujący wójt Antoni Wojciech Turczyn miał o 359 głosów więcej niż jego kontrkandydat Mariusz Kukiełka. W Grabowcu mieszkańcy wybierać będą między Agnieszką Rachańską a Bartoszem Popkiem. W pierwszej turze o 55 głosów więcej zdobyła Agnieszka Rachańska.W Sitnie, obecny wójt Marian Bernat spotka się z Krzysztofem Seniem. W pierwszej rundzie większe poparcie (o 255 głosów) miał obecny włodarz.

 

Trzech burmistrzów niewybranych

W powiecie tomaszowskim do urn pójdą jeszcze raz wyborcy w sześciu gminach. Dosyć wyrówna walka o głosy jest w Tyszowcach. Obecny burmistrz Mariusz Zając zdobył o 11 głosów więcej od Andrzeja Podgórskiego

W Łaszczowie o reelekcję walczy Cezary Girgiel.Jego kontrkandydatką jest Aleksandra Pietrasz, która pierwszą turę wygrała różnicą 314 głosów.W Lubyczy Królewskiej po pierwszej turze większym zaufaniem wyborców cieszył się Marek Łuszczyński,który uzyskał o 266 głosów więcej niż rządzący gminą od 8 lat Tomasz Leszczyński. W Telatynie obecna wójt Elżbieta Stąsiek-Witkowska w I turze uzyskała gorszy wynik niż jej kontrkandydat Dariusz Kozłowski.Różnica wyniosła 310 głosów.W gminie Krynice mieszkańcy zdecydują czy na kolejne 5 lat stawiają na obecnego wójta Janusza Bałabucha czy też Jacka Wiśniewskiego.W pierwszej turze Wiśniewski zdobył 150 głosów więcej. W Jarczowie w II turze powalczą Tomasz Tyrka i Dariusz Czop.Tyrka 21 października przekonał do siebie o 257 wyborców więcej niż jego kontrkandydat.

Więcej o wyborach przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe