Józefów: Przygotowują kapsułę czasu na 100-lecie niepodległości

  • 29.10.2018, 07:45
  • ak
Józefów: Przygotowują kapsułę czasu na 100-lecie niepodległości Fot. MBP Józefów
Przesłania, które chciałoby się przekazać przyszłym pokoleniom Polaków są zbierane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie. Wpisy te trafią do kapsuły czasu, która zostanie oficjalnie wmurowana lub zakopana 11 listopada, podczas uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mieszkańcy gminy Józefów mogą zgłaszać się do miejscowej biblioteki do 9 listopada, w poniedziałki w godz. 8-16, od wtorku do piątku do godz. 17, a w sobotę do 15.

Ich przesłania zostaną zebrane i znajdą się w kapsule czasu, która podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości zostanie gdzieś uroczyście umiejscowiona. Decyzja co do lokalizacji jeszcze nie zapadła. Kapsuła może znaleźć się na miejskim rynku, w kościele lub w synagodze.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe