Zamość: Niepełnosprawni dokarmiają bezdomne psiaki

  • 27.10.2018, 08:06
  • ak
Zamość: Niepełnosprawni dokarmiają bezdomne psiaki Fot. Stowarzyszenie Krok za Krokiem Zamość
Świetna inicjatywa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy "Krok dalej" w Białobrzegach. Zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Zamościu. Wczoraj (piątek, 26 października) dowieźli to wszystko psiakom.

Na pomysł zorganizowania takiej akcji wpadł Mateusz Sokołowski, uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy "Krok dalej" w Białobrzegach. Nie musiał nikogo specjalnie namawiać do przyłączenia się do zbiórki. Karmę dla bezpańskich zwierzaków zaczęli przynosić jego koledzy, koleżanki, pracownicy z ŚDS-u, a także całe Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu.

Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania pomysłodawcy. Sami podopieczni "Krok dalej" przekazali ponad 100 kg, a łącznie zebrano 150 kg karmy!

– Chcemy wesprzeć te zwierzęta i schronisko. Uważam, że każdy powinien mieć swój dom. My niestety nie możemy przyjąć tych wszystkich zwierząt, ale możemy wesprzeć najlepszych przyjaciół człowieka naszymi darami prosto z serca. W przyszłości też zamierzam robić takie akcje i mam nadzieję, że włączy się w nią coraz więcej osób. A jeśli są gotowi, to niech adoptują czworonoga z tego schroniska – podkreśla Mateusz Sokołowski.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe