Zamość: PUP ma pieniądze na dotacje dla bezrobotnych

  • 26.10.2018, 09:31 (aktualizacja 27.10.2018, 07:40)
  • ak
Zamość: PUP ma pieniądze na dotacje dla bezrobotnych Fot. pixabay.com
Dokładnie 21 bezrobotnych osób ma szanse na to, by założyć własną firmę i otrzymać na ten cel bezzwrotną dotację w wysokości 18 tys. zł. Pieniądze rozdysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu. Trwa przyjmowanie wniosków. termin ich składania mija w poniedziałek (29 października).

Tym razem zamojski PUP ma do rozdysponowania 378 tys. zł. Pieniądze te pochodzą z Funduszu Pracy oraz rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z tego pierwszego źródła sfinansowanych zostanie 7 wniosków. Dotacje mogą otrzymać wszystkie osoby bezrobotne, opiekunowie oraz absolwenci Centrów i Klubów Integracji Społecznej. Wsparcie przewidziano również dla dwóch osób długotrwale bezrobotnych. Pieniądze dla nich pochodzą z ministerialnej rezerwy. Z kolei 12 bezrobotnych może ubiegać się o dotację z EFS. To oferta dla osób, które nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym, a w okresie ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych.

Wnioski należy skłądać w sekretariacie PUP do najbliższego poniedziałku. Wyniki zostaną ogłoszone nie później niż 23 listopada.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe