Biłgoraj: Docenili twórców kultury

  • 24.10.2018, 16:05
  • lew
Biłgoraj: Docenili twórców kultury
W Biłgorajskim Centrum Kultury zorganizowano Powiatowy Dzień Twórcy Kultury. Osoby najbardziej zaangażowane w działalność kulturalną otrzymały wyróżnienia.

Powiatowy Dzień Twórcy Kultury odbył się 13 października przy okazji Powiatowego Festiwalu Piosenki Ludowej. Władze samorządowe doceniły twórców i animatorów kultury z powiatu biłgorajskiego, którym posłanka Genowefa Tokarska i starosta biłgorajski Kazimierz Paterak wręczyli okolicznościowe statuetki oraz album "Ziemia Biłgorajska".

Otrzymali je m.in. Tarnogrodzka Orkiestra Dęta i dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata ĆwikAnna Telega z Hedwiżyna (gm. Biłgoraj), która zajmuje się m.in. rękodziełem, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Biszczy Agnieszka Buła, zespół wokalny GOSPA z Frampola i dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu Kazimierz Oszust, a także Patryk Widz z Goraja, który jest m.in. autorem książki "Lir. Przebudzenie". Wyróżniono też józefowską kapelę ludowo-podwórkową Rzemyki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie Beatę Zaśko, Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju oraz wiele innych osób i instytucji.

Pośmiertnie uhonorowano Wandę Lis i Leokadię Muchę z Zamchu (gm. Obsza), które z zespołem śpiewaczym Zamszanki rozsławiały gminę Obsza i powiat biłgorajski. Przyznane nagrody odebrały córki zmarłych w tym roku twórczyń ludowych.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe