Zamość: Podziel się, zostań dawcą, pomóż! Akcja w I LO

  • 23.10.2018, 08:18 (aktualizacja 23.10.2018, 13:20)
  • ak
Zamość: Podziel się, zostań dawcą, pomóż! Akcja w I LO
Statystyki są zatrważające. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że cierpi na nowotwór krwi. Co druga osoba zakwalifikowana do przeszczepu szpiku nie znajduje dawcy. To można zmienić, jeśli dawców będzie więcej. Temu służyć ma akcja, którą w tym tygodniu organizuje młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu wspólnie z fundacją DKMS.

Dzień Rejestracji Potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych zaplanowano w zamojskim "starym" ogólniaku na czwartek 25 października. Akcja potrwa od godz. 10 do 13.

Do grona dawców mogą dołączyć osoby w wieku 18 – 55 lat. Sama rejestracja jest bezbolesna, zajmuje zaledwie kilka chwil. I ten krótki czas wystarczy, aby w przyszłości móc uratować komuś życie.

Do udziału w akcji zachęcają gorąco wszystkich mieszkańców Zamościa wolontariusze I LO z opiekunką Agnieszką Niańko.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe