Gm. Komarów-Osada: Są pieniądze na drogi

  • 23.10.2018, 15:31
  • bn
Gm. Komarów-Osada: Są pieniądze na drogi
To dobra wiadomość. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało Urzędowi Gminy w Komarowie-Osadzie promesę w wysokości 884 tys. zł. Pieniądze zostaną wydane na remont gminnych dróg.

Przetarg na realizację inwestycji drogowych ze środków MSWiA został rozstrzygnięty w środę (17 października). Jak udało się nam ustalić, najniższą ofertę na remont traktu z miejscowości Kadłubiska do Kadłubisk – Tomaszówki przedstawiła w komarowskim UG jedna z lubelskich firm. Zamierza ona odnowić prawie 1,3 km drogi za ok. 914 tys. 528 zł. Inwestycja jest ważna. Będzie to bowiem ostatni etap budowy tej znacznie dłuższej ulicy. Dzięki wykonanym przez drogowców pracom, okoliczni mieszkańcy łatwiej dostaną się za jakiś czas do pobliskiego kościoła oraz m.in. na cmentarz (nowa droga będzie stanowić duży skrót). 

Natomiast remont ulicy zwanej potocznie obwodnicą Komarowa-Osady (chodzi o trakt w stronę Wolicy Brzozowej-Kolonii) pochłonie ok. 141 tys. zł. Najniższą ofertę na wykonanie tej inwestycji złożyła jedna z tomaszowskich firm. 

– Przetarg się odbył, ale trwa jeszcze uzupełnianie dokumentacji. Dlatego nie chcielibyśmy na razie podawać nazw firm, które go wygrały. Zrobimy to niebawem – poinformował nas w czwartek (18 października) jeden z urzędników z UG w Komarowie-Osadzie. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe