Gm. Stary Zamość: Brak zaufania do wodociągu

  • 23.10.2018, 12:00
  • Bogdan Nowak
Gm. Stary Zamość: Brak zaufania do wodociągu
"Tak się nie da żyć. Ludzie muszą kupować (wodę do picia) na własny koszt w sklepie. Błagam pomóżcie nam. " – alarmuje jeden z czytelników, mieszkaniec gminy Stary Zamość.

Komunikat o skażeniu wody bakteriami z grupy coli w "wodociągu zbiorowym Wierzba" zamieszczono na stronie internetowej UG w Starym Zamościu 17 października. Napisano, że miejscowa kranówka nie nadaje się do przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców, warzyw i naczyń kuchennych, kąpieli, mycia zębów, a nawet prania. Nie wszyscy mieszkańcy gminy przyjęli to ze zrozumieniem. Wójt Starego Zamościa studzi emocje.

UG Stary Zamość poinformował mieszkańców, iż woda zdatna do spożycia i użytku domowego będzie dowożona użytkownikom skażonego wodociągu zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem (można go znaleźć na stronie internetowej www.staryzamosc.pl.). Akcja ma być prowadzona aż do odwołania. Niektórzy mieszkańcy gminy są jednak rozżaleni. Przypominają, że gminny wodociąg był już skażony we wrześniu. Lista żali jest zresztą znacznie dłuższa.  

 

Dziwny zapach

 – To się miało zmienić, poprawić. Komunikat o tym, że woda była już przydatna do spożycia pojawił się 28 września. Myśleliśmy, że sprawa została załatwiona, a usterki naprawione. Tymczasem okazuje się, że w wodociągu znowu pływają jakieś szkodliwe bakterie – denerwuje się jeden z mieszkańców gminy Stary Zamość. I dodaje: – Ludzie stracili zaufanie do naszego wodociągu. Czy można się temu dziwić? 

Mieszkaniec Podstarego Zamościa (gmina Stary Zamość) ma wątpliwości czy dowożona "zastępcza woda" nadaje się do użytku. Dlaczego? "Ludzie od wczoraj tj. od środy (17 października), od chwili gdy nadano komunikat o skażonej wodzie, dostają brudną i śmierdzącą (wodę). OSP Stary Zamość, OSP Krasne, OSP Udrycze dowożą ją w samochodach strażackich. Nie są one do tego przystosowane (...)" – alarmuje w mejlu jeden z mieszkańców miejscowości  Podstary Zamość. "Tak się nie da żyć. Ludzie muszą kupować (wodę do picia) na własny koszt w sklepie. Błagam pomóżcie nam. Oni potrują nas tą wodą". 

Niektórzy mieszkańcy dzwonili podobno w tej sprawie do UG. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eddy
Eddy 12.11.2018, 11:09
Pewnie że stracili bo boją się zatrucia, ja to od razu pojechałem do sklepu po kilka zgrzewek cisowianki żeby mieć zapas
Tomek
Tomek 25.10.2018, 01:45
Niech wojt starego zamoscia zadzwoni do labun i sie dowie jak skutecznie i szybko sobie poradzic z takim problemem. A nie sami wiejskie szamany cos kombinuja, wazne ze maja przy okazji gdzie wodke wypic a czesto ich tam sie spotykaja.
Szybki
Szybki 25.10.2018, 01:39
Ta wode co straz wozila byla jeszcze bardziej chlorowana niz kranowka a w dodadku kisla. Gmima nie powinna brac zadnych pieniedzy za skazona wode a i tak bedzie dalej skazona bo nie umia odkazic studni.
Buźka
Buźka 24.10.2018, 09:23
Nie tylko w Zamosciu sa takie akcje
Zażenowany Mieszkaniec
Zażenowany Mieszkaniec 24.10.2018, 09:13
Woda ktora wozila staż pożarna byla woda z rdza! Gdy woda chwile ostała na dnie butelki osiedła rdza albo to inne jakies rude paskudztwo.Tak mieszkańcy zostali potraktowani! ?
giena
giena 23.10.2018, 17:31
to pryszcz podlug tego co mogloby sie stac - gdyby rolnicy w pore nie blokowali firmie CHEVRON trucia srodowiska przy okazji prob przemyslowego wydobycia wydobycia gazu lupkowego... nikt tym rolnikom nawet nie podziekowal -a barany z wladz tylko utrudniali protesty i dalej pra do koryt
Zamościanin
Zamościanin 24.10.2018, 11:13
A wiecie kto w poprzednich latach pozwolił tej firmie wiercić ...
gość
gość 24.10.2018, 16:08
kto?

Pozostałe