Andrzej Wnuk prezydentem Zamościa. Komentarze zwycięzcy i przegranych

  • 22.10.2018, 05:21 (aktualizacja 22.10.2018, 16:45)
  • ak
Andrzej Wnuk prezydentem Zamościa. Komentarze zwycięzcy i przegranych
Andrzej Wnuk, Marta Pfeifer, Sławomir Ćwik, Jarosław Sachajko - taka była kolejność kandydatów do urzędu prezydenta Zamościa w niedzielnych wyborach samorządowych 2018. Drugiej tury nie będzie.

To była długa i nerwowa noc. Liczenie głosów w obwodowych komisjach zaczęło się dużo później, niż to bywało w poprzednich latach, wyniki spływały późno i bardzo powoli. Wynik wyborów samorządowych, wciąż nieoficjalne, ale z niemal wszystkich komisji,  poznaliśmy dopiero nad ranem.

Po zliczeniu głosów oddanych w Zamościu okazało się, że Andrzej Wnuk zostanie w ratuszu na kolejną, tym razem 5-letnią kadencję. Zdobył poparcie na poziomie ponad 51 proc.

Drugie miejsce w prezydenckim wyścigu z ponad 19 procentami głosów zajęła kandydatka niezależna, dotychczasowa radna Marta Pfeifer, a trzecie wystawiony przez Koalicję Obywatelską Sławomir Ćwik – ponad 17 proc. Na ostatnim miejscu znalazł się kandydat Kukiz 15 poseł Jarosław Sachajko - ok. 11 proc.

Andrzej Wnuk dla Kroniki Tygodnia:

"Gratuluję wyniku wyborów moim kontrkandydatom, gratuluję również radnym, którzy uzyskali mandaty, tym z PiS i z mojego komitetu wyborczego. Cieszę się, że prowadzona przeze mnie pozytywna kampania wyborcza, w której nie było żadnych zarzutów wobec konkurentów, a jedynie pozytywne propozycje dla Zamościa, dotarła do wyborców. Zaowocowała również ciężka praca przez ostatnie cztery lata. Liczę, że w Radzie Miasta Zamość współpraca będzie się dobrze układała nie tylko z moimi radnymi, ale też radnymi PiS, a liczę również, że uda się stworzyć większą koalicję, koalicję ludzi inteligentnych, którzy wokół mojego programu wyborczego będą gotowi pracować dla Zamościa".

Marta Pfeifer dla Kroniki Tygodnia:

Wyniki są jednoznaczne. Nie ma co z nimi dyskutować. Cóż mogę powiedzieć, przegraliśmy. Bo moim celem było odsunięcie Andrzeja Wnuka od władzy. A to się nie udało. Nie byłam i nie jestem nadal w stanie pogodzić się ze sposobem sprawowania przez niego władzy w mieście. Uważam, że taki prezydent Zamościowi szkodzi. I nie pogodzę się z tym, że ratusz nie zareagował, gdy działania podejmowane przez szefów PGK sprawiły, że ta spółka znalazła się pod lupą CBA. Nie godzę się na sytuację w MZK, gdzie pobory pracowników są tak niskie. Czy radni mojego komitetu, którzy weszli do Rady Miasta (to najprawdopodobniej Marek Kudela, Tadeusz Lizut, Zdzisław Wojtak i Grzegorz Podgórski – red.) będą współpracować z prezydentem? Trudno mi sobie to wyobrazić. Zwłaszcza, że jego program, to tak naprawdę żaden program.

Sławomir Ćwik dla Kroniki Tygodnia:

Szanuję wybór większości wyborców, zwycięzcy gratuluję reelekcji. O swoim wyniku muszę powiedzieć, że jest on na poziomie zdecydowanie poniżej moich oczekiwań. Dlaczego tak wyszło? Być może wpływ na tę sytuację miał fakt, że stosunkowo późno rozpoczęliśmy kampanię wyborczą. Być może wpłynęło na wynik również to, że kampanie jednego z kandydatów prowadzone były równolegle przez dwa komitety wyborcze, co nie jest zgodne z prawem. 

"Pracujmy wspólnie dla pomyślności naszego miasta" - to komentarz posła Jarosława Sachajko.

Według nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się uzyskać w powyborczy poniedziałek, nowa Rada Miasta Zamość będzie dość rozdrobniona. Najwięcej mandatów zdobyło PiS. Z list tej partii mandaty uzyskali: Szczepan KitkaJolanta FugielPiotr BłażewiczMonika ZawiślakMarek WalewanderAdam Pawlik, Dariusz ZagdańskiAndrzej SzpatuśkoFranciszek Josik.

Sześciu swoich reprezentantów wprowadzi do rady Zamojska Koalicja Obywatelska. Są to: Rafał ZwolakSławomir ĆwikJanusz KupczykIreneusz GodziszWiesław NowakowskiAgnieszka Klimczuk.

KWW Andrzeja Wnuka reprezentować będą: Jan Wojciech MatwiejczukKrzysztof SowaMaria Stręciwilk-Gościcka i Piotr Małysz.

Z KWW Marty Pfeifer do RM weszli: Marek KudelaTadeusz LizutZdzisław Wojtak i Grzegorz Podgórski

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
małomiasteczkowy
małomiasteczkowy 24.10.2018, 19:52
co z zielonym ryneczkiem?taki postulat z poprzednich wyborow, tyle kasy co wydano na odnowę, to tylko tymczasowy kit? moze warto sie z tego rozliczyc panie Wnuk
Zamościanka
Zamościanka 24.10.2018, 22:28
na zielonym ryneczku budują apartamentowiec przecież, zatwierdzony przez kogo ...?
propaganden
propaganden 25.10.2018, 00:57
i warto bylo ladowac tam stoly za ponad stowe???dla kilku sniadan dla urzednikow???
anonim
anonim 24.10.2018, 16:31
Pan prezydent obiecał nowe miejsca pracy ,gdzie one są? O co chodzi z kolesiami z PGK ?Wiem źe praca w ratuszu czy innej instytucji budzetowej wZamościu tylko po znajomości.
observer
observer 24.10.2018, 05:36
zwąchały się? Nie wierzę, przecież śmieci nie są do wąchania.
quest
quest 23.10.2018, 23:07
No a ilu z was wie, że władze Zamościa zwąchały się z firmą Veolia Wschód planującą wybudowanie spalarni śmieci w Szopinku...
Seba
Seba 23.10.2018, 22:50
Andrzej rolicz z się z PGK i MZK i bądź prezydentem tego miasta z honorem, mój i pewne nie tylko mój masz...
Pod bacznie wytężonym wzrokiem na ciebie...
Adam
Adam 23.10.2018, 20:33
Pani odeszła już w polityczny niebyt. Koniec mącenia w mieście.
j
j 23.10.2018, 19:53
nie ma się co cieszyć po pierwszej kadencji taka mała przewaga?
Zordon
Zordon 23.10.2018, 17:32
Widzicie teraz drodzy wyborcy MP jaki był cel tej Pani kiedy zdecydowała się na start wyborach. Bez programu, bez pomysłu. Podczas debat problem z wypowiadaniem się. Zresztą nie bez przyczyny Pani MP nazywana była będąc radną - mącicielką. Zamość jednak nie uległ manipulacji i brudnej kampanii. NIE dla takich ludzi jak MP w Zamościu.
Kronikczytel
Kronikczytel 23.10.2018, 15:11
dlaczego Cwik jest radnym?
wystepowal na dwoch listach???
reniz
reniz 23.10.2018, 13:03
Jaki program wyborczy miała Pani Pfeifer skora zarzuca brak takiego programu Wnukowi chciałam się z nim zapoznać ale jakoś nie mogłam się nic sensownego doczytać,trzeba umieć przegrywać z honorem
sw
sw 22.10.2018, 23:01
Moja koleżanka powiedziała.: "Jestem w Zamościu największa przeciwniczką PiS, ale zagłosuje na Wnuka..." Tak więc przekonał ponad połowę głosujących.
PS. Nie jestem z Zamościa więc nie głosowałem, ale gratuluję zwycięzcy tego pięknego, miasta
ewa
ewa 22.10.2018, 22:15
Panie Sachajko będziemy pracować ale myślałam że z PANEM a tak to gdzie w Zamościu tej pracy szukać
oxnard
oxnard 22.10.2018, 21:14
Pięć buty i arogancji w rytmie disco polo! Natomiast Zamość będzie dalej rok, po roku umierał!!!
szał
szał 22.10.2018, 21:45
zenek martyniuk nas ożywi i to juz w Sylwestra. Bedzie pumpa!!!
ośmiornica
ośmiornica 22.10.2018, 18:27
Biedny ten Zamość że ma takich mieszkańców co oszustów wybierają .Wielki prezydent co nic dla obywateli nie zrobił przez ostatnie cztery lata tylko same kombinacje kolesiowskie
Polka
Polka 22.10.2018, 18:47
To nie jego wina, że okazali się nie godnymi swoich stanowisk. Ja też ufam swoim bliskim a jak się okażą zdrajcami to ich skreślę i będę żyć dalej.
Co wy wiecie
Co wy wiecie 22.10.2018, 16:57
yyy... wszystko zrozumiem ale kto głosował na Franka J ??? świat się kończy.
az was kukle beda swedzialy
az was kukle beda swedzialy 22.10.2018, 16:31
Z Stonoga przepowiedzial wszystko na jednym z filmow na YT.
observer
observer 22.10.2018, 15:52
do P. Pfeifer i P. Ćwika - nauczcie się przegrywać. Jest takie łacińskie przysłowie: " quamquam sunt sub aqua, sub aqua maledicere temptant".
fani
fani 22.10.2018, 11:22
Gratulacje Panie Prezydencie !!!
X
X 22.10.2018, 10:54
Gratulacje Panie Andrzeju☺Zamość jest dumny☺jestesmy z Panem☺wszystkiego najlepszego ☺
Damian
Damian 22.10.2018, 07:29
Oszust do buraków tam na swoją wieś kto wybiera prezydenta nie z Zamościa który sprzedaje nasze miasto i do siebie na wieś wywozi

Pozostałe