Wybory samorządowe 2018: Głosujemy od rana do wieczora

  • 21.10.2018, 06:00 (aktualizacja 21.10.2018, 07:37)
  • red.
Wybory samorządowe 2018: Głosujemy od rana do wieczora
Dzisiaj w Polsce odbywać się będą wybory samorządowe. Spośród przeszło 37 mln obywateli naszego kraju uprawnionych do głosowania jest nieco ponad 30 mln osób. Swoich przedstawicieli do samorządu będą dzisiaj wybierać w 26 tys. 983 obwodach do głosowania.

Lokale wyborcze w całej Polsce zostaną otwarte o godz. 7 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zamknięte zostaną o godz. 21. Do tego czasu trwa cisza wyborcza.

 

A to oznacza, że nie można prowadzić żadnej agitacji wyborczej. Zakazem objęte są wszelkie wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, czy naklejanie plakatów. Zabronione jest także publikowanie sondaży wyborczych. Można natomiast podawać informacje dotyczące frekwencji w wyborach.

Jak oddać ważny głos? Wyjaśnia to spot Państwowej Komisji Wyborczej.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe