Zamość: Zebra świeci. Nowoczesne przejście dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego

  • 19.10.2018, 12:24 (aktualizacja 19.10.2018, 13:34)
  • ak
Zamość: Zebra świeci. Nowoczesne przejście dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego Fot. UM Zamość
Zwykłe białe pasy na czarnym asfalcie, a obok nich równo rozmieszczone punkty świetlne - takie nowoczesne przejście dla pieszych powstało przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu.

Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo osób, które w tym miejscu przechodzą z jednej strony jezdni na drugą. Niebawem to przejście stanie się jeszcze bardziej widoczne dla kierowców, bo ustawione przy nim zostaną żółte migające lampy, z głośników emitowany będzie sygnał dźwiękowy, a całość objęta monitoringiem.

Ta instalacja to inicjatywa i inwestycja firmy Mechatronik, której właściciel Karol Bździuch, planuje wejść na rynek z tego typu rozwiązaniami. W Zamościu testuje swój projekt. 

Warto dodać, że to już kolejne, wyraźniej niż standardowo oznaczone przejście dla pieszych w Zamościu. Niedawno w ramach programu Bezpieczna Droga Do Szkoły dofinansowanego ze środków Fundacji Orlen Dar Serca powstały nowoczesne przejścia przy czterech miejskich szkołach. Pierwsze tzw. aktywne przejście z sygnalizacją świetlną zostało w Zamościu zainstalowane w grudniu 2015 roku.


CZYTAJ TAKŻE: ZEBRA 3D PRZY KRYTEJ PŁYWALNI W ZAMOŚCIU

 

CZYTAJ TAKŻE: BEZPIECZNE PRZEJŚCIE OD FUNDACJI ORLEN

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Zamościa
Mieszkaniec Zamościa 27.10.2018, 21:53
Super

Pozostałe