Gm. Łabunie: Skrzynka z amunicją w ogródku

  • 18.10.2018, 11:06 (aktualizacja 19.10.2018, 04:55)
  • ak
Gm. Łabunie: Skrzynka z amunicją w ogródku Fot. KMP Zamość
Metalową skrzynkę pełną amunicji, pochodzącą prawdopodobnie z czasów II wojny światowej znalazła w środę (17 października) w swoim ogródku mieszkanka Łabuniek Pierwszych (gm. Łabunie).

Na niebezpieczne znalezisko natrafił operator koparki, który wykopywał na podwórzu stare korzenie drzew. Powiadomił o tym właścicielkę posesji, a ona policję. Mundurowi, którzy tam pojechali zabezpieczyli skrzynkę z blisko 100 nabojami. Przypilnowali też, aby nikt niepowołany się do skrzynki nie zbliżał. – Powiadomiono również patrol saperski z jednostki wojskowej, który zajmie się neutralizacją pocisków – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjantka przypomina przy okazji, że odnalezionej w ziemi amunicji czy też niewybuchów nie wolno przenosić, dotykać czy też rozbrajać. Mogą one bowiem stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Zawsze w takich sytuacjach należy powiadomić odpowiednie służby.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe