Wodociąg w gminie Stary Zamość znów skażony

  • 18.10.2018, 09:04 (aktualizacja 19.10.2018, 04:53)
  • ak
Wodociąg w gminie Stary Zamość znów skażony Fot. pixabay.com
Nie minął nawet miesiąc, a sanepid znów stwierdził obecność bakterii coli w wodociągu w Wierzbie (gm. Stary Zamość). To oznacza, że kranówki pod żadnym pozorem nie wolno spożywać sytuacja dotyczy kilku wsi.

Skażenie jest duże. Zakaz spożywania wody dotyczy miejscowości Borowina, Chomęciska Duże I, Chomęciska Duże II, Chomęciska Małe, Kolonia Krasne, Majdan Sitaniecki, Nowa Wieś, Podkrasne, Podstary Zamość, Podstary Zamość Doły, Stary Zamość, Stary Zamość Gościniec, Wierzba, Wierzba Pierwsza, Wierzba Druga i części sołectwa Wisłowiec Kolonia.

Obecność szkodliwych dla ludzi bakterii coli w wodociągu oznacza, że kranówki nie wolno spożywać nawet po przegotowaniu. Nie powinno się również myć nią owoców czy warzyw, ale też naczyń. Zakaz obejmuje również kąpiel w skażonej wodzie, mycie zębów czy pranie.

Gmina jest zobowiązana dostarczać mieszkańcom czystą wodę. Odbywa się to według ustalonego harmonogramu. Od dzisiaj (18 października), aż do odwołania woda dowożona będzie do Kolonii Wisłowiec i Borowiny w godz. 8-10, do Chomęcisk Małych w godz. 10-13, a do Chomęcisk Dużych w godz. 13-17. Popołudniami transporty również będą możliwe, o ile zajdzie taka potrzeba.


CZYTAJ TAKŻE: BAKTERIE COLI W WODOCIĄGU W WIERZBIE

CZYTAJ TAKŻE: WODOCIĄG W GÓRZE GRABOWIEC SKAŻONY BAKTERIAMI

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szybki
Szybki 18.10.2018, 18:52
To niech nie pija wodki w stacji przy pompach bo sikaja gdzie popadnie

Pozostałe