Łukowa: Ojcowie Polski Niepodległej - wyniki gminnego konkursu

  • 18.10.2018, 07:48
  • ak
Łukowa: Ojcowie Polski Niepodległej - wyniki gminnego konkursu Fot. GOK Łukowa
Magdalena Marczak, uczennica Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej wygrała zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej konkurs Ojcowie Polski Niepodległej.

Do konkursu zorganizowanego w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zgłosiło się 16 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Łukowa. Wszyscy rozwiązywali test wiedzy poświęcony ważnym postaciom w historii naszego kraju, m.in. Józefowi Piłsudskiemu, Ignacemu Paderewskiemu, Wincentemu Witosowi, Ignacemu Daszyńskiemu czy Romanowi Dmowskiemu.

Największą wiedzą wykazała się gimnazjalistka z Łukowej Magdalena Marczak. Na drugim miejscu znaleźli się Jakub Bździuch ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej i Igor Majewski z łukowskiego gimnazjum. Trzecie miejsce zajęli wspólnie Tomasz Dyrka z SP Łukowa i Martyna Wyrwa, uczennica Szkoły Podstawowej im. por Edwarda Błaszczaka ps. GROM W Chmielku.

Laureaci zostaną nagrodzeni podczas obchodów uroczystości 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – 11 listopada w kościele parafialnym w Łukowej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe