Zamość: Starszy pan wyszedł na spacer i przepadł

  • 17.10.2018, 12:18 (aktualizacja 18.10.2018, 05:03)
  • ak
Zamość: Starszy pan wyszedł na spacer i przepadł Fot. pixabay.com
Wyszedł z domu ok. godz. 15. Nastał wieczór, a jego nadal nie było. Zaniepokojona żona 88-letniego mieszkańca Zamościa zaalarmowała policję. Na szczęście starszego pana udało się odnaleźć.

Działo się to we wtorek (16 października). Zamościanka, która zatelefonowała na policję powiedziała, że mąż miał zamiar przespacerować się w pobliżu domu. Nie wracał jednak wyjątkowo długo i nigdzie w sąsiedztwie go nie było. Kobieta bardzo się o niego niepokoiła. Dodała, że 88-letni mężczyzna ma problemy z poruszaniem się oraz ze wzrokiem. Nie było z nim żadnego kontaktu, bo nie zabrał ze sobą telefonu komórkowego.

Informację o zaginięciu mężczyzny dyżurny przekazał wszystkim będącym na służbie policjantom. Mundurowi sprawdzali główne ulice Zamościa oraz osiedlowe uliczki i skwery. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze patrolówki dostrzegli na ulicy Reja mężczyznę, który odpowiadał opisowi. Okazało się, że był to poszukiwany 88-latek.

– Był zagubiony, nie widział gdzie jest, jak znalazł się na tej ulicy, nie wiedział również jak wrócić do domu. Policjanci odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania. Całego i zdrowego przekazali pod opiekę żonie – podsumowuje wczorajszą akcję Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe