Wybory samorządowe 2018: Biłgorajscy kandydaci gotowi

  • 17.10.2018, 05:30
  • Leszek Wójtowicz
Wybory samorządowe 2018: Biłgorajscy kandydaci gotowi
We Frampolu o fotel burmistrza powalczy sześcioro kandydatów. Na drugim biegunie są Obsza i Tereszpol, gdzie obecnie urzędujący gospodarze gmin są jedynymi kandydatami na wójtów. W całym powiecie biłgorajskim o 14 foteli wójtów i burmistrzów powalczy 21 października 41 kandydatów. Siedmiu z nich ma wykształcenie średnie, jeden zawodowe, a pozostali wyższe.

O fotel burmistrza Biłgoraja ubiega się czterech kandydatów. To rządzący miastem od 16 lat Janusz Rosłan (KWW Janusza Rosłana), startujący z listy PiS przedsiębiorca Wojciech GleńJacek Piskorski (KWW Biłgoraj XXI), który na co dzień jest kierownikiem Wydziału Komunikacji i Drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, a także były poseł, a obecnie dyrektor PKS w Biłgoraju Piotr Szeliga (KWW Piotra Szeligi Razem dla Biłgoraja). Wszyscy są mieszkańcami Łabędziego Grodu.

Kto na burmistrza?

W Tarnogrodzie jest troje kandydatów i wszyscy są mieszkańcami miasteczka. To Paweł Dec (KWW Pawła Deca), Aleksandra Wilczyńska-Siciarz (KWW Aleksandry Wilczyńskiej-Siciarz) oraz dotychczasowy burmistrz Eugeniusz Stróż (KWW "Edukacja, Praca, Rozwój").

Sześć osób ubiega się o stanowisko burmistrza Frampola. Nie ma wśród nich dotychczasowego burmistrza Tadeusza Niedźwieckiego, który przeszedł na emeryturę. O fotel burmistrza powalczy za to dotychczasowy sekretarz miasta Józef Rudy z Biłgoraja (KWW Zgoda i Rozwój), a także Marta Sędzin z Teodorówki (KWW Teodorówka), Zenon Małysz z Radzięcina (KWW Prawica Biłgorajska+), który jest powiatowym rzecznikiem konsumentów, były starosta biłgorajski i były wójt gm. Goraj Czesław Małyszek z Czernięcina (KWW Przyjazny Gminie Frampol), Czesław Kubina z Woli Radzięckiej (KWW Sprawiedliwa Polska) oraz Antoni Papierz z Frampola (KWW Twój Głos – Twoja Przyszłość).

Trzech kandydatów szykuje się do wyborów w Józefowie. To dotychczasowy burmistrz Roman Dziura z Józefowa (KWW Józefowska Inicjatywa Samorządowa), jego były zastępca Ireneusz Wilczyński z Józefowa (KWW Ireneusza Wilczyńskiego) oraz startujący z listy PiS Andrzej Wojtyło z Górecka Starego.

Więcej o biłgorajskich kandydatach na szefów samorządów przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe