Hrubieszów poczeka na Kler

  • 16.10.2018, 06:00
  • par
Hrubieszów poczeka na Kler
Tuż po ogólnopolskiej premierze najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. "Kler" pojawiły się w Hrubieszowie pogłoski, że w tamtejszym kinie ten film nie będzie wyświetlany. Rzekomym powodem rezygnacji z seansów miały być naciski miejscowych księży. – To nieprawda. Seanse "Kleru" mamy zaplanowane na końcówkę listopada – zapewnia Magdalena Bień z kina "Plon" przy HDK-u.

Od początków października wśród mieszkańców Hrubieszowa krążą pogłoski, jakoby w tamtejszym kinie nie będzie można obejrzeć najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler". Przekazywano sobie plotkę, że na polecenie jednego z miejscowych księży film nie zostanie sprowadzony do Hrubieszowa. Inne z pogłosek dotyczyły rzekomych zapewnień samego burmistrza Hrubieszowa, który jakoby miał mówić, że seansów filmu "Kler" w Hrubieszowie na pewno nie będzie. Plotki na ten temat pojawiły się także w Internecie.

 – Również spotkałem się z tymi plotkami. W Internecie także je prostowałem. Nie jest  prawdą, że w ogóle wypowiadałem się na temat konieczności zakazu projekcji filmu "Kler" w kinie w Hrubieszowie. Nie mam zamiaru wpływać na repertuar filmowy tutejszego kina. Trudno natomiast komentować plotki o tym, jakobym miał doprowadzić do zakazu seansów tego filmu w Hrubieszowie – usłyszeliśmy od burmistrza Hrubieszowa Tomasza Zająca.

Więcej o tej sytuacji przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kinoman
kinoman 22.10.2018, 00:06
A ja już oglądałem i polecam. Bardzo dobry film.
Polka
Polka 16.10.2018, 22:29
Czemu nie nakręcił filmu o celebrytach, aktorzynach od siedmiu boleści... i innych badziewiach. Zepsucie jest też w innych kręgach. Komuś chodzi o zniszczenie Kościoła, stąd ten zmasowany atak. Oczywiście trzeba karać wszystkich zboczeńców, nie niszcząc przy tym całego Kościoła.
olo
olo 16.10.2018, 21:05
Pewnie chciano zablokować ale przyszło opamiętanie. Nie chcieli psuć atmosfery przed 1 listopada kiedy to duże datki idą na Kościół to film pokażą prawie dwa miesiace po premierze. Przypadek? Nie sądzę.
Alleluja
Alleluja 16.10.2018, 18:55
Cały ten kler nie film i tak trafi do piekła, bo tam jest miejsce mafi.
Lubliniec
Lubliniec 16.10.2018, 11:36
To samo tu: http://www.mdk.lubliniec.pl/ki…
Miejskie kino chciało wraz z ogólnopolską premierą wystartować seanse, ale "ktoś" ich powstrzymał. Teraz jednak wyświetlą, ale po wyborach.
Tadzik
Tadzik 16.10.2018, 07:43
Zakazać i przywrócić dziesięcinę!

Pozostałe