Wybory samorządowe 2018: Kto na burmistrza, kto na wójta w powiecie tomaszowskim?

  • 17.10.2018, 06:00
  • Robert Horbaczewski
Wybory samorządowe 2018: Kto na burmistrza, kto na wójta w powiecie tomaszowskim?
Na razie wygrany jest jeden. To Piotr Pasieczny – wójt gminy Tarnawatka, przeciwko któremu nikt nie chciał stanąć w szranki. Los innych kandydatów na wójtów i burmistrzów w powiecie rozstrzygnie się przy urnie.

O reelekcję obecny włodarz Tarnawatki Piotr Pasieczny nie musi się martwić, bo jest jedynym kandydatem. Wyborcy przy jego nazwisku będą stawiać znak w rubryce "TAK" lub "NIE". A nawet gdyby sprawili mu psikusa i zagłosowali przeciw, to i tak na wójta wybiorą go radni z jego komitetu, którzy także mandaty objęli bez wyborów, bo do wszystkich okręgów wyborczych zgłoszono po jednym kandydacie.

 

W Tomaszowie czterech

W Tomaszowie Lubelskim o reelekcje stara się Wojciech Żukowski (l. 54), który miastem rządzi nieprzerwanie od 2010 roku. Przeciwko niemu ponownie staje Ryszard Sobczuk (l. 60), tym razem z listy Kukiz`15 (był burmistrzem Tomaszowa Lubelskiego przed Żukowskim). O fotel burmistrza kolejny raz powalczy Mariusz Cichocki (l. 44) wystawiony przez KWW Porozumienie Samorządowe, pracownik zakładu energetycznego. O fotel burmistrz ubiega się też Leszek Galant (l. 56) – Komitet Wyborców Akcja Wyborcza Ziemi Tomaszowskiej, pracownik PGKiM w Tomaszowie Lubelskim.

Aż pięcioro kandydatów powalczy o władzę w Lubyczy Królewskiej. Ponownie burmistrzem chce zostać Tomasz Leszczyński (l. 41), który rządzi gminą od 8 lat. Startuje z własnego komitetu. PiS wystawia przeciwko niemu Marka Łuszczyńskiego (l. 49) z Siedlisk, pracownika Urzędu Miejskiego w Lubyczy Królewskiej. Polskie Stronnictwo Ludowe zaś Piotra Bundyrę (l. 43), przedsiębiorca z branży stolarki okiennej, Kukiz `15 – Dariusza Trzeciaka (l. 57), emerytowanego funkcjonariusza Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Z własnego komitetu startuje Paweł Borowiec (l. 46), były przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej obecnej kadencji.

Więcej o tomaszowskich kandydatach na szefów samorządów przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe