Jesienny Dzień Kultury Lokalnej w Zwierzyńcu

  • 15.10.2018, 05:41
  • ak
Jesienny Dzień Kultury Lokalnej w Zwierzyńcu Fot. Centrum Kultury w Zwierzyńcu
Rozpoczęły się już przygotowania do Jesiennego Dnia Kultury Lokalnej, który na początek listopada jest planowany w Zwierzyńcu. Kulinarny pokaz poprowadzi wówczas Kamil Kotarski.

Wydarzenie przygotowuje Centrum Kultury w Zwierzyńcu, które już zaczęło zbierać przepisy na różne lokalne, tradycyjne potrawy. Gromadzone są też kulinarne wspomnienia mieszkańców. Wszystko to zostanie wydane w formie broszury i oficjalnie zaprezentowane podczas Jesiennego Dnia Kultury Lokalnej, który zaplanowano na 9 listopada.

Przyjedzie wówczas do Zwierzyńca Kamil Kotarski, znany kucharz, ekspert i autorytet w dziedzinie kuchni lubelskiej i autor książki "Kuchnia Lubelska". Podczas swojego pokazu mistrz ma przygotowywać dania z wykorzystaniem tradycyjnych lokalnych składników, a także przywrócić pamięć jesiennemu przysmakowi - gęsinie.

Pokazowi kulinarnemu towarzyszyć będzie widowisko w wykonaniu zespołu śpiewaczo-obrzędowego.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe