Biłgoraj: Hubert Mucha wygrał XXIV Szachowy Memoriał Aleksandra Bełżka

• 13.10.2018, 13:38 (aktualizacja 15.10.2018 05:34)
  • ak
Biłgoraj: Hubert Mucha wygrał XXIV Szachowy Memoriał Aleksandra Bełżka Fot. pixabay.com
Hubert Mucha, wychowanek Biłgorajskiego Centrum Kultury był najlepszy w XXIV Szachowym Memoriale Aleksandra Bełżka o Puchar Burmistrza Biłgoraja. Turniej rozegrano przed tygodniem.

Przy szachowych planszach w BCK zasiedli w ostatni weekend zawodnicy w różnym wieku.

Mistrzem w kategorii open został reprezentant gospodarzy Hubert Mucha, który zdobył aż 8 na 9 możliwych punktów. Drugi był Rafał Chomicki z Tarnobrzega, a kolejne miejsca zajęli: Wojciech Bolesta (Żółkiewka), Barbara Trybowska (Rudnik nad  Sanem), Albin Jaworski (BCK), Jerzy Strzałka (BCK) i Anna Trybowska (Rudnik nad Sanem).

Pierwsze miejsce w kategorii do lat 18 dziewcząt zajęła Barbara Trybowska przed Magdaleną Strzałką (ZSBiO w Biłgoraju). W grupie chłopców zwyciężył Hubert Mucha przed swoim bratem Konradem i Krystianem Grochowiczem z Aleksandrowa.

W kategorii wiekowej do lat 14 dziewcząt triumfowała Joanna Bielak przed Magdaleną Kawką (obie z Tereszpola, a wśród chłopców trzy pierwsze miejsca zajęli: Borys Artymiak i Wiktor Kiełbiński (obaj SP nr 6 w Zamościu) i Adrian Mucha (BCK).

W kategorii młodzików do lat 10 zwyciężył Mikołaj Gzik przed Cezarym Kraczkiem i Erykiem Muchą (wszyscy BCK).