Zamość: Nosorożec ciężarowiec - to oficjalna maskotka Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów

  • 12.10.2018, 13:00 (aktualizacja 13.10.2018 08:28)
  • ak
Zamość: Nosorożec ciężarowiec - to oficjalna maskotka Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów
Nosorożec będzie oficjalną maskotką Mistrzostw Europu w Podnoszeniu Ciężarów, które w tym miesiącu odbędą się Zamościu. Taki projekt zgłosił do konkursu zamościanin Tomasz Sak i wygrał.

Dlaczego akurat nosorożec? Bo, jak wyjaśnia autor projektu maskotki, to zwierzę, które charakteryzuje się ogromną siłą, wolą walki, taką samą jaką mają ciężarowcy. Nosorożec kojarzy się też Zamościem, bo rzeźba tego zwierzęcia stoi przed Ogrodem Zoologicznym w Zamościu.

Projekt Tomasza Saka konkursowe jury uznało za najciekawszy, spośród 43 zgłoszonych do konkursu. "Na podstawie zwycięskiej pracy, po wprowadzeniu kilku drobnych modyfikacji, zostanie przygotowana chodząca maskotka, którą będzie można zobaczyć podczas ME" – czytamy w komunikacie magistratu.

Warto dodać, że Tomasz Sak to pasjonat sportu i sportowych maskotek, właściciel ogromnej kolekcji takich pluszaków. Tomasz Sak niedawno prezentował swoje wyjątkowe zbiory na wystawie w ZOO.

Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów potrwają w Zamościu w dniach 17-28 października. Impreza ściągnie do miasta 400 zawodników z 35 krajów, również medalistów olimpijskich. Więcej o tym wyjątkowym wydarzeniu wkrótce.


CZYTAJ TAKŻE: WYJĄTKOWA WYSTAWA SPORTOWYCH MASKOTEK OTWARTA

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe