Zaczyna się remont drogi do Krasnobrodu

  • 12.10.2018, 12:12 (aktualizacja 13.10.2018 08:29)
  • ak
Zaczyna się remont drogi do Krasnobrodu Fot. Starostwo Powiatowe w Zamościu Uroczyste przekazanie drogi wykonawcy inwestycji odbyło się w środę.
W środę (10 października) oficjalnie przekazano wykonawcy odcinek drogi między Kalinowicami (gm. Zamość) a Maciejówką (gm. Krasnobród). Remontowany ma być odcinek długości ponad 19 km. Prace potrwają do przyszłego roku.

To duża, a więc również kosztowna inwestycja. Ma pochłonąć ponad 20 mln złotych, z czego unijne wsparcie wyniesie przeszło 8,7 mln zł. Do zadania dokładają się również samorządy, na terenie których biegnie droga. Starostwo w Zamościu wspólnie z gminami Zamość, Adamów i Krasnobród wykłada nieco więcej nić 12,1 mln zł .

Na liczącym przeszło 19 km odcinku ciągnącym się przez Pniówek i Suchowolę do Maciejówki położony zostanie nowy asfalt, ale drogowcy przy okazji przebudują most na Łabuńce w Pniówku. Powstaną również chodniki.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kierowca
kierowca 16.10.2018, 19:55
No i można się dogadać w samorządach? Wreszcie trzy gminy robią razem drogę. Ja tą drogą do Krasnobrodu nie jeżdżę bo szkoda mi samochodu. Nawet kierowcy samochodów dostawczych omijają ją bo naprawy zawieszenia po kilku przejazdach murowane!
anna
anna 13.10.2018, 08:41
super.jezdzimy tam czesto na wczasy z lublina.i jako ze droga jest niezla do zamoscia.tak ten odcinek drogi jest w stanie tragiczmym.ciesze sie ze droga bedzie odnowiona.
Maxmix
Maxmix 13.10.2018, 03:40
Teraz to powinni wyremontowac droge do Zielonego Tomaszów juz to zrobił.
roweremprzezlas
roweremprzezlas 13.10.2018, 02:23
Kiedy władze pomyśla w końcu o naprawie odcinka drogi biegnącej przez RPN od Zwierzyńca do Józefowa Roztoczańskiego bo tam niektóre dziury to chyba jeszcze od czasów komuny nie były lepione
KPK
KPK 13.10.2018, 06:29
Prosze mi wierzac to co jest na tej drodze , a niebawem zniknie NARESZCIE jest z tego samego okresu .Jezdze codziennie (od 20 lat) do pracy "ta autostrada" i nie wiem ile juz razy bylo remontowane ZAWIESZENIE w moim samochodzie . Cieszmy sie , ....a zanim wyremontuja niech wszyscy zazdrosnicy sie przejada polecam .....wrazen moc ....tylko nie szybciej jak 30km/h :) bo wizyta u mechanika nie unikniona . Pozdrawiam
roweremprzezlas
roweremprzezlas 13.10.2018, 19:27
A czy ja tu neguję zasadność tej inwestycji? Nie napisałem że droga o której mowa w artykule nie wymaga remontu tylko że ta przez RPN też tego remontu wymaga. Jeżdże troche po Roztoczu i znam obydwie drogi, dramat Podobno duza kasa ma być przeznaczona na drogi w nastepnych latach to tak tylko chciałem przypomnieć a nuż przeczyta jakaś osoba decyzyjna i przypomni sobie o tym torze przeszkód w Roztoczańskim PN
Mieszkaniec Krasnobrodu
Mieszkaniec Krasnobrodu 12.10.2018, 22:37
Nareszcie po przebudowie codzienna trasę do pracy pokonam w 15 minut, przedmówca ma rację proszę się przejechać tą trasą a później mówić ile to Krasnobród zgarną kasy odwiedzają nas turyści i dojazd od Kalinowic to koszmar a na autostrady wydają większe miliony nam mieszkańcom gminy też się należa dobre drogi
123
123 12.10.2018, 19:29
a ten łysy gruby , co tam robi na zdjęciu , tzw parcie na szkło i kasę
prawnik
prawnik 12.10.2018, 17:49
20mln za kolejną dróżkę do Krasnobrodu. Skandal, inne gminy nie mogą się doprosić od ponad 10 lat chociaż kawałka drogi za bańkę czy dwie... ale kranobród dostaje już kolejną z rzędu i to nie w cenach innych inwestycji po 2-3 bańki tylko za aż 20... To jakąś autostradę tam robią czy co to ch. pana?
To utwierdza mnie w przekonaniu, że w powiecie zamojskim trzeba koniecznie przewietrzyć...
Kierowca
Kierowca 12.10.2018, 21:49
Prosze sie przejechac ta droga i dopiero wtedy wypowiedziec
Mała
Mała 13.10.2018, 07:56
Jestem za pierwsze niech każdy sprawdzi jaką mamy szosę do Zamościa a potem komentuje.
piątka
piątka 12.10.2018, 12:38
Wreszcie !

Pozostałe