Zamość: PUP ma milion złotych do rozdania na biznes bezrobotnych

  • 12.10.2018, 11:00 (aktualizacja 13.10.2018, 08:28)
  • ak
Zamość: PUP ma milion złotych do rozdania na biznes bezrobotnych Fot. pixabay.com
Przeszło milion złotych ma do rozdysponowania Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu. Pieniądze trafią do bezrobotnych, którzy zdecydują się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Nabór wniosków o przyznanie dotacji w wysokości do 18 tys. zł rozpoczął się w czwartek 11 października. Potrwa jeszcze tydzień.

Pieniądze pochodzą z różnych źródeł, m.in. z Funduszu Pracy i rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (ponad 702 tys. zł), a także z Europejskiego Funduszu Społecznego (306 tys. zł).

W zależności od programu o dotacje mogą się ubiegać wszystkie osoby bezrobotne, opiekunowie, absolwenci Centrów i Klubów Integracji Społecznej (9 wniosków), osoby długotrwale bezrobotne (27 wniosków), bezrobotni mieszkający na wsi (2 wnioski), bezrobotni powyżej 45 roku życia (1 wniosek) oraz osoby w wieku do 29 lat, które nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym i w ostatnich czterech tygodniach nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych (17 wniosków).

Osoby zainteresowane tą ofertą mają do 19 października czas na złożenie niezbędnych dokumentów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 11 listopada. Więcej informacji na stronie internetowej PUP Zamość.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 jasiek
jasiek 13.10.2018, 10:13
Urzędy pracy powinni być dawno zlikwidowane w całe POLSCE a koszty przeznaczyć na przedszkola żłobki na 8 mil. POLAKÓW żyjących w ubóstwie na szpitale na biedne dzieci

Pozostałe