Tomaszów Lubelski: Dzieci z Justynówki zwiedziły komendę

  • 11.10.2018, 13:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Dzieci z Justynówki zwiedziły komendę Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Justynówce (gm. Tomaszów Lubelski) już wiedzą, w jakich warunkach pracują policjanci i na czym ich służba polega. W środę (10 października) zwiedzili tomaszowską Komendę Powiatową Policji.

Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia „Niebieskiego pokoju”, czyli specjalnego pomieszczenia, w którym w razie konieczności odbywają się przesłuchania dzieci. Policjantka wyjaśniła małym gościom, do czego służy pokój, w którym jest kolorowo i znajduje się dużo zabawek.

Dzieciaki mogły też przekonać się, jak wygląda stanowisko pracy technika kryminalistyki. Policyjny specjalista w tej dziedzinie zaprezentował, jak wykonuje się daktyloskopię. Podczas rozmów funkcjonariusze starali się przekazać dzieciom sporo wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, np. podczas korzystania z internetu.

– Na koniec dzieci mogły zobaczyć z bliska największy z radiowozów w naszej komendzie i porozmawiać z naczelnikiem wydziału ruchu drogowego, który krótko przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy z uczniów dostał upominek w postaci odblasku – relacjonuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka KPP w Tomaszowie Lubelskim.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe